“Mordowanie boli”

Jordan Peterson niedawno przyznał, że aborcja jest morderstwem, a także pokazał badania dowodzące, że dzieci podczas aborcji cierpią. Wskazał, że dzieci w łonach matek odczuwają ból znacznie wcześniej niż dotychczas sądzono.

Jeśli zatem wiemy, że aborcja sprawia ból, to dlaczego ma być dozwolona? Nikt nie powinien sprawiać bólu drugiemu człowiekowi, a na pewno niedopuszczalne jest zadawanie bólu komuś, kogo się kocha. Zachęcanie do aborcji swoich bliskich jest wręcz czynem barbarzyńskim, bo przecież jeśli kogoś kochamy, to chcemy być dla niego dobrym, a nie przysparzać mu cierpienia. Osobom nam bliskim, kochanym, zwyczajowi życzymy tego, co najlepsze, jak więc możemy zachęcać je do zabicia własnego dziecka?

Jordan Peterson powiedział “Aborcja na pewno nie jest czymś co dałbyś swojej siostrze w prezencie“. Pomijając sam aspekt bólu, trzeba podkreślić, że nawet bezbolesne zabójstwo jest zabójstwem i musi być zakazane. Tak samo powinno być z aborcją.

Peterson mówi też o moralności seksualnej. Aborcja jest konsekwencją niewłaściwych wyborów. Gdyby człowiek świadomie podejmował współżycie, to nie musiałby później zabijać dzieci. Aborcja to także konsekwencja braku szacunku dla chorych i niepełnosprawnych. W tzw. “nowoczesnych” społeczeństwach ludzie nie chcą patrzeć na cierpienie i chorobę, wolą się cierpiących pozbyć – dla własnego komfortu.

Peterson nie ma żadnych wątpliwości – jasno mówi, że aborcja jest moralnie zła i jest obecnie bronią numer jeden na świecie wymierzoną w dzieci.

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN