Szukaj
Close this search box.

Modlitwa o powstrzymanie aborcji w Katowicach – relacja z pikiety

W piątek, 8.12 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zaraz obok Jarmarku Bożonarodzeniowego, w Katowicach odbył się publiczny Różaniec oraz pikieta w obronie życia poczętych dzieci. Wzięło w niej udział kilkanaście osób.

Miejsce, które wybraliśmy, Plac Kwiatowy, sąsiaduje bezpośrednio z terenem jarmarku. Zaraz obok przejeżdżają tramwaje i przechodzi wielu pieszych. Było to więc doskonałe miejsce na nasze zgromadzenie. Spotkaliśmy się z różnymi reakcjami, od negatywnych po pozytywne. Kilka osób drwiło z naszej intencji „o odnowę moralną narodu polskiego” i że modlimy się o przebaczenie grzechów. Niektórzy zatrzymywali się i odmawiali z nami dziesiątkę Różańca lub więcej. Pewien pan, który był uczestnikiem akcji charytatywnej, na moment przerwał zbieranie funduszy na swój cel i przyłączył się do modlitwy. Takie momenty były bardzo budujące i wzruszające.

Większość osób przechodziła jednak obojętnie obok pikiety, czytając napis na naszym banerze: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” i spoglądając na zdjęcie dziecka, zabitego w 11 tygodniu życia. A może nie były tak całkiem obojętne? Czasami jedno zdjęcie potrafi przemówić do człowieka z taką siłą, że nigdy już nie spojrzy on na świat w ten sam sposób. Taką siłę mają właśnie zdjęcia ofiar aborcji.

W czasie przygotowań do świąt, pośród krzątaniny i sprawunków, na radosnym jarmarku, mało kto zastanawia się nad losem zabijanych dzieci. A przecież święta Bożego Narodzenia w sposób szczególny mówią właśnie o Dziecku, które poczęło się pod sercem swojej mamy i po 9 miesiącach narodziło się, by stać się Zbawicielem Świata. Pan Jezus także był kiedyś takim dzieckiem, zagrożonym zabiciem z rąk wrogich mu ludzi.

Przygotowując się do świąt, pamiętajmy jednocześnie o tych dzieciach, które są zagrożone najgorszym możliwym odrzuceniem, czyli zabiciem poprzez aborcję. Możemy dla nich wiele zrobić – przede wszystkim ostrzec ich mamy, co się stanie, jeśli zdecydują się na aborcję. Pokazać im zdjęcia abortowanych dzieci. Zaproponować konkretną pomoc – np. polecając im naszą akcję „Ocalone„, w ramach której wspieramy kobiety w kryzysie i ich dzieci. Bądźmy aktywni, ponieważ obojętność zabija. Stawajmy zawsze odważnie w obronie dzieci poczętych!

Działaj razem z nami, zgłoś się do wybranej komórki: https://stronazycia.pl/fundacja/komorki/

...

Więcej interesujących treści

Jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną?

Działacz Fundacji Pro-Prawo do Życia Bawer Aondo-Akaa mówi o tym, jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną. Podkreśla przy tym znaczenie stawania w obronie słabszych. Dobrym przykładem są

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN