Szukaj
Close this search box.

Młoda dziewczyna zaatakowała nas chwilę przed Różańcem! – relacja z Katowic

W czwartek, 16 marca br. w Katowicach odbył się publiczny Różaniec o odnowę moralną narodu polskiego, połączony z pikietą antyaborcyjną.

Zgromadzenie nie zdążyło jeszcze na dobre się rozpocząć, gdy do skupionych i czekających na modlitwę osób podeszła energicznie młoda dziewczyna i zaczęła krzyczeć, mówiąc że nie podobają jej się zdjęcia, jakie pokazujemy oraz że powinniśmy modlić się za kobiety, które zmarły, bo według niej nie miały dostępu do aborcji. Zaczęła zakłócać zgromadzenie, nie zareagowała na wezwanie przewodniczącej, która dwukrotnie prosiła ją o opuszczenie terenu modlitwy. Na szczęście za chwilę zjawił się patrol policji, wyznaczony do ochraniania modlących się osób. Gdy młoda kobieta zaczęła głośno odtwarzać z telefonu muzykę, funkcjonariusze zainterweniowali, a my mogliśmy dokończyć Różaniec bez dalszych incydentów tego typu, ale za to nie bez zaczepek ze strony osób postronnych.

Pewien mężczyzna zaczął mówić, że „to nieprawda, dziecko w 11 tygodniu życia tak nie wygląda!” – na prośbę wolontariusza sprawdził, jak wygląda człowiek na tym etapie swojego życia. Za chwilę bez słowa poszedł dalej.

Wiele osób przystawało i fotografowało baner, niektórzy chcieli porozmawiać dłużej. Widać było duże zainteresowanie ze strony przechodniów; zdecydowanie jest potrzeba, aby tego typu akcje odbywały się na Śląsku regularnie.

Po zeszłotygodniowej pikiecie podczas Śląskiej Manify, była to nasza druga akcja w Katowicach w tym miesiącu, ale na tym nie poprzestajemy!

Zapraszamy Państwa do włączenia się w nasze akcje w Katowicach i na Śląsku – zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza na naszej stronie.

Cenzura w mediach oraz bierność polityków i wymiaru sprawiedliwości w sprawie aborcji motywują nas, aby wychodzić na ulice. Głoszenie prawdy o tym, że aborcja to morderstwo niewinnego dziecka jest zadaniem na nasze czasy, sprawą pilną i naglącą. Każdego roku w Polsce ponad 30 000 dzieci jest zabijanych w wyniku działania pigułek poronnych, to daje ponad 80 dzieci dziennie! Jeśli jesteś gotów stanąć w ich obronie, dołącz do nas – liczymy na Twoje zaangażowanie.

...

Więcej interesujących treści

Zaawansowane metody śledcze oleśnickiej policji

Dnia 29 lutego w Oleśnicy, przed wejściem do Szpitala (będącego liderem w statystykach dzieciobójstwa prenatalnego w Polsce) odbywało się zgromadzenie publiczne, mające na celu pokazywanie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN