Mimo mrozu i silnego wiatru staliśmy na Rynku we Wrocławiu

W sobotę 17 marca 2018 roku o godzinie 15:30 na Rynku Wrocławskim odbyła się pikieta antyaborcyjna. W pikiecie uczestniczyła spora grupa młodych osób, broniących życia nienarodzonych. Warunki były ciężkie z powodu dużego mrozu i silnego wiatru.

W sobotę 17 marca 2018 roku o godzinie 15:30 na Rynku Wrocławskim odbyła się pikieta antyaborcyjna. W pikiecie uczestniczyła spora grupa młodych osób, broniących życia nienarodzonych. Warunki były ciężkie z powodu dużego mrozu i silnego wiatru. Parę osób trzymało banery ze zdjęciami pokazującymi malutkie dzieci, które stały się ofiarami aborcji. Aby pikieta była bardziej skuteczna i przemawiała do ludzkich sumień, włączony został megafon, informujący o ilości zamordowanych dzieci we wrocławskich szpitalach.

Grupa pikietujących odmówiła różaniec, który prowadził wolontariusz Marcin, w intencji nawrócenia wszystkich zwolenników aborcji. I tym razem nie obyło się bez ataków przeciwników pikiety. Do Marcina podeszła pewna osoba, która przeszkadzała w modlitwie, domagając się zaprzestania jej oraz pikiety. Mimo tych przeciwności, Marcin doprowadził różaniec do końca. Niektórzy przechodnie krzyczeli głośno, że aborcja może być legalna do trzeciego roku życia. Jeszcze inni wykrzykiwali, aby pikietujący modlili się w kościele. Pewien mężczyzna wyszedł z kawiarni i kazał się usunąć, ponieważ banery zasłaniają okna kawiarni,  z czego według niego nie byli zadowoleni klienci.

Pikietę mijali jednak nie tylko zwolennicy, ale i przeciwnicy aborcji. Mimo wszystko więc grupa pikietująca spotkała się z dużą aprobatą.

Mimo tych przeszkód, pikieta zakończyła się pomyślnie. Miejmy nadzieję, że pokazywanie ofiar aborcji przemówi do sumień ludzi, którzy ją wspierają.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2018/03/krystianantolak.jpg[/author_image] [author_info]Krystian Antolak – wolontariusz w Fundacji Pro-Prawo do Życia; komórka Wrocław[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

4 grzechy ciężkie wpisane w in vitro

Zapłodnienie in vitro, będące jeszcze 10 lat temu „gorącym tematem” ze względu na niemoralność tej praktyki, obecnie zdaje się nie być w ogóle omawiane. Warto

Atak feministek na biuro organizacji pro-life w Rzymie

W miniony weekend we Włoszech aktywiści radykalnej lewicy zmobilizowali tysiące kobiet do wyjścia na ulice i maszerowania „przeciwko przemocy”. Jeden z takich przemarszów zorganizowano w

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN