Medycyna bez wyzwań to medycyna na biegu wstecznym

Od kilku dni w Internecie często pojawiają się zdjęcia mocno zdeformowanych dzieci obciążanych poważnymi wadami genetycznymi, opatrzone ostrzeżeniem, iż kobiety będą teraz zmuszone rodzić „coś takiego”.

Celem pokazywania tych fotografii jest legitymizacja aborcji w przypadku poważnych wad genetycznych a zatem odarcie tych dzieci z godności ludzkiej i sprowadzeni ich do miana chorej tkanki, którą należy usunąć.

Przy tej okazji mam pytanie do zwolenników zabijania ludzi – Co w przypadku urodzonych już osób, które w wyniku poważnej choroby lub wypadku straciły estetyczny wygląd i ich ciała są mocno zdeformowane? Czy tych ludzi też należy zabić, bo naruszają nasze poczucie estetyki i niepotrzebnie męczą się? W Internecie bez problemu można znaleźć zdjęcia osób, które zmagają się z poważnymi chorobami lub skutkami wypadków. Nie są to bynajmniej estetyczne i miłe do oglądania obrazy. Większość z tych ludzi chce żyć i docenia każdy dany im dzień, a współczesna medycyna robi co może, aby im pomóc. Osiągnięcia lekarzy są godne podziwu.

W 2013 r. przeprowadzono pierwszy w Polsce przeszczep twarzy, a zarazem pierwszy przeszczep twarzy na świecie przeprowadzony dla ratowania życia pacjenta. Był nim młody mężczyzna, który uległ poważnemu wypadkowi w pracy. Sukces polskich lekarzy został doceniony na całym świecie. W przypadku tego pacjenta nikt nie kwestionował zasadności walki o jego życie i zdrowie do końca. Nikt nie proponował skrócenia mu cierpienia w imię tzw. miłosierdzia. Owszem, życie pacjenta nie jest łatwe, ale jest warte przeżycia, tak samo jak życie tysięcy dzieci z wadami genetycznymi.

Dlaczego medycyna prenatalna tak dobrze rozwija się w Polsce?

Przy okazji dyskusji o aborcji eugenicznej nie sposób nie wspomnieć o dynamicznie rozwijającej się gałęzi medycyny, jaką jest medycyna prenatalna. Pierwszą operację u dziecka w okresie prenatalnym przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych w 1981 r. Polska medycyna prenatalna czyni wielkie postępy, jesteśmy już nawet bardziej zaawansowani, niż kraje Europy Zachodniej. W konsultowanym ze specjalistami tekście poświęconym leczeniu prenatalnemu można przeczytać: „(…) samych operacji rozszczepu kręgosłupa i wodogłowia w ciągu ostatnich 10 lat w jednym tylko ośrodku w Bytomiu wykonano ponad 80. W krajach zachodnich, np. w Szwajcarii – o 2/3 mniej. Mówi się już nawet o specjalizacji polskich szpitali. Absolutnie nie dziwi mnie informacja, iż Europa Zachodnia, będąca zagłębiem aborcyjnym, pozostaje w tyle za nami. Mentalność proaborcyjna hamuje rozwój medycyny, demoralizuje i rozleniwia lekarzy.

W samej Klinice Terapii Płodu w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi wykonuje się już przynajmniej kilkanaście typów zabiegów wewnątrzmacicznych takich jak zabieg odbarczania torbieli, podawania płynu owodniowego w małowodziu, redukowania wielowodzia, uropatii zaporowych i wodogłowia, operacyjne leczenie rozszczepu kręgosłupa, przepukliny przeponowej, wad serca. Nader przykry jest natomiast fakt, iż w tym samym Instytucie masowo zabija się niechciane nienarodzone dzieci podejrzane o chorobę lub niepełnosprawność. W samym roku 2018 przeprowadzono tam 80 aborcji eugenicznych, a w roku 2019 zabito 68 dzieci podejrzanych o chorobę lub niepełnosprawność. W jednym szpitalu dzieci chciane ratuje się przy wykorzystaniu imponujących osiągnięć współczesnej nauki, a te niechciane w okrutny sposób się zabija. Takich miejsc jest w Polsce więcej.

Nierzadko ci sami ludzie, którzy z podziwem i uznaniem przyjmują wiadomości o wielkich możliwościach współczesnej medycyny, w niewybredny i nachalny sposób domagają się prawa do zabijania najmłodszych nienarodzonych jeszcze pacjentów, których często nie uznają nawet za ludzi. Mount Everest hipokryzji!

Gdyby zabijano wszystkich ludzi z wadami genetycznymi, lekarze nie mieliby motywacji by ich ratować i przy okazji rozwijać medycynę. Medycyna bez wyzwań to medycyna na biegu wstecznym. Ambitny lekarz szuka sposobu leczenia, a nie zabija. Konował zabija, bo tak wygodniej.

Kto tu jest zacofany?

Zwolennicy zabijania o proliferach mówią że są zacofani. Kto jest zacofany? Ten, kto ratuje lub zapewnia godną opiekę paliatywną, gdy ratować już się nie da czy ten, kto poddaje się walkowerem i zabija? Aborcja to bezwstydny walkower ze strony lekarzy.

Przeciwnikom aborcji zarzuca się, że są przeciw badaniom prenatalnym. Kolejne kłamstwo i manipulacja ze strony środowisk aborcyjnych. Badania prenatalne są wskazane w celu ratowania zdrowia i życia dziecka, a nie dokonywania eugenicznej selekcji ludzi.

Zwolennicy aborcji akcentują prawo wyboru… Czy w imię owego prawa wyboru poparliby zabijanie urodzonych już ludzi z ciężkimi wadami genetycznymi lub nieuleczalnie chorych? Na zachodzie niestety już tak się dzieje. W Holandii legalna jest już eutanazja dzieci. Czy takiej Polski chcemy?

Źródło:
https://www.mjakmama24.pl/…-Vjv6.html

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN