Marsz dla Życia i Rodziny w Rzeszowie

marszRzeszow20131Ulicami Rzeszowa przeszedł po raz czwarty Marsz Dla Życia i Rodziny.

Rozpoczął się on o godz. 10.00 przed Urzędem Wojewódzkim krótkim świadectwem kilku osób: matki posiadającej dziecko z zespołem Downa, chłopaka , któremu lekarze przepowiadali, że będzie „roślinką" a on ukończył studia i jest doskonałym fachowcem , siostry Dominiki-Sercanki prowadzącej Dom Samotnej Matki i Okno Życia oraz pani Agnieszki, która jest instruktorem NaProTechnologii w Rzeszowie. Na koniec niewidomy Stanisław opowiedział swój wiersz afirmujący życie specjalnie napisany na okoliczność Marszu.

marszRzeszow20131Ulicami Rzeszowa przeszedł po raz czwarty Marsz Dla Życia i Rodziny.

Rozpoczął się on o godz. 10.00 przed Urzędem Wojewódzkim krótkim świadectwem kilku osób: matki posiadającej dziecko z zespołem Downa, chłopaka , któremu lekarze przepowiadali, że będzie „roślinką” a on ukończył studia i jest doskonałym fachowcem , siostry Dominiki-Sercanki prowadzącej Dom Samotnej Matki i Okno Życia oraz pani Agnieszki, która jest instruktorem NaProTechnologii w Rzeszowie. Na koniec niewidomy Stanisław opowiedział swój wiersz afirmujący życie specjalnie napisany na okoliczność Marszu.

marszRzeszow20132Orszak Marszu w liczbie ponad 3 tysięcy osób przeszedł ulicami centrum Rzeszowa na ulicę 3 Maja, gdzie Marsz zakończył się Mszą św. sprawowaną przez Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Po Mszy odbył się dalszy cykl imprez związanych z Dniem Matki i Dziecka . Był również poczęstunek najdłuższą w Polsce „papieską kremówką” . Podczas Marszu uczestnicy nieśli liczne transparenty z napisami : “Każdy z nas był kiedyś zarodkiem”, “Chcemy parytetu w małżeństwie”, “Mama lepsza niż przedszkole” czy “Człowiek rodzi się normalny-nie homoseksualny”. Na przodzie Marszu wystąpiła orkiestra dęta a za nią ogromny wózek z dziećmi w środku. Uczestnikom Marszu towarzyszyli też szczudlarze i grupa bębniarzy. Było bardzo dużo młodzieży. Marsz był wspólnym wołaniem o respektowanie praw Rodziny i jej podmiotowe traktowanie. Marsz był głosem za Życiem od poczęcia do naturalnej śmierci. Mimo padającego deszczu dopisali ludzie i humory.

{flike} 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN