Szukaj
Close this search box.

Marsz dla Życia i Rodziny w Nowym Sączu

oryginal 356Diecezja tarnowska to region, w którym najwięcej osób deklaruje przywiązanie do fundamentalnych wartości. Spośród zebranych 600 000 podpisów pod ustawą chroniącą życie dzieci przed narodzeniem najwięcej, bo ponad 100 000 zebrano właśnie wśród tamtejszych mieszkańców.

Swojemu poparciu dla życia i rodziny lokalna społeczność dała wyraz w ubiegłą niedzielę 16 października 2011 w Nowym Sączu, gdzie pod hasłem "Polska woła o ludzi sumienia." odbył się marsz dla życia i rodziny.

oryginal 356Diecezja tarnowska to region, w którym najwięcej osób deklaruje przywiązanie do fundamentalnych wartości. Spośród zebranych 600 000 podpisów pod ustawą chroniącą życie dzieci przed narodzeniem najwięcej, bo ponad 100 000 zebrano właśnie wśród tamtejszych mieszkańców.

Swojemu poparciu dla życia i rodziny lokalna społeczność dała wyraz w ubiegłą niedzielę 16 października 2011 w Nowym Sączu, gdzie pod hasłem „Polska woła o ludzi sumienia.” odbył się marsz dla życia i rodziny.

Po mszy w kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej kilka tysięcy uczestników udało się w kierunku Rynku, gdzie następnie odbyły się występy Moniki Kuszyńskiej z Varius Manx i zespołu Love Story. Do zgromadzonych osób przemawiał również Mariusz Dzierżawski.

Treść przemówienia Mariusza Dzierżawskiego (Nowy Sącz 16 X 2011):

Witajcie Przyjaciele! Dziękuję za zaproszenie na Wasz marsz, ale przede wszystkim dziękuję, że ten marsz zorganizowaliście i tak licznie przyszliście.

Toczy się batalia o przyszłość Polski.

Czy będzie to Polska szanująca godność każdego człowieka, czy państwo traktujące ludzi jak rzeczy, które można wyrzucić do śmieci gdy są wadliwe, albo po prostu nie podobają się nam?

Czy będzie to Polska przyjazna małżeństwu i rodzinie, czy państwo promujące rozwiązłość i zboczenia?

Czy będzie to Polska szanująca wolność religii, czy państwo propagujące ateizm i bluźnierstwa?

Toczy się walka pomiędzy cywilizacją życia, a cywilizacją śmierci. W tej walce przewodził nam wielki Papież Jan Paweł II, który dziś wspiera nas z nieba. Największym zagrożeniem dla nas nie są ludzie służący cywilizacji śmierci. Największym zagrożeniem jest bierność i małoduszność po naszej stronie.

Tym bardziej dziękuje Wam za przykład, który dajecie. Dziękuję za wystawy ?Wybierz Życie? w Tarnowie, Nowym i Starym Sączu i innych miastach.

Walka o życie nie toczy się w Warszawie, walka o życie toczy się w całej Polsce. W całej Polsce zebraliśmy 600 000 podpisów pod ustawą chroniącą życie każdego dziecka. W diecezji tarnowskiej zebraliście tych podpisów ponad 100 000. Serdecznie Wam dziękuję!

Dzięki Waszemu zaangażowaniu wielu posłów nabrało odwagi aby opowiedzieć się po stronie życia. W decydującym głosowaniu zabrakło 5 głosów w Sejmie. Ale walka nie jest skończona. Nie spoczniemy dopóki każde dziecko nie będzie miało zapewnionego prawa do życia. Jeśli 600 000 ośmieliło prawie połowę posłów, to milion ośmieli ponad połowę.

Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję i proszę o więcej, o poparcie kolejnych inicjatyw obywatelskich.

Przyszłość Polski jest w naszych rękach, nie możemy jej zawieść!

{vsig}galerie/marsznowysacz{/vsig}

{flike}

{fcomment}

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN