Szukaj
Close this search box.

Lublin: Prezydent Komorowski zmierzył się po raz kolejny z prawdą o aborcji. Jak zareagował?

Bronkobus gościł w czwartek w centrum Lublina. Prezydenta RP powitał gospodarz miasta – Krzysztof Żuk oraz mieszkańcy. Wśród nich nie zabrakło wolontariuszy Fundacji Pro-prawo do życia, którzy pokazali baner informujący o ofiarach tzw. kompromisu antyaborcyjnego oraz o poparciu go przez prezydenta RP.

Bronkobus gościł dzisiaj w centrum Lublina. Prezydenta RP powitał gospodarz miasta – Krzysztof Żuk oraz mieszkańcy. Wśród nich nie zabrakło wolontariuszy Fundacji Pro-prawo do życia, którzy pokazali baner informujący o ofiarach tzw. kompromisu antyaborcyjnego oraz o poparciu go przez prezydenta RP.
O godzinie 14 Bronkobus pojawił się na placu Litewskim. Zdecydowana większość osób, które przybyły na spotkanie z Bronisławem Komorowskim, była niezadowolona z jego polityki, co okazywała za pomocą gwizdów, wykrzykiwaniu haseł oraz trzymania rekwizytów – krzeseł.
Lubelski oddział fundacji przybył na miejsce, aby skonfrontować prezydenta RP z prawdą o aborcji. Trzymając plakat pokazujący wizerunek prezydenta Komorowskiego i pytający go, czy obecna ustawa aborcyjna to dobry kompromis, wolontariusze chcieli bezpośredniej konfrontacji prezydenta z naszym sprzeciwem wobec jego aprobującej postawy co do prawa zezwalającego na zabijanie nienarodzonych dzieci. Jeden z członków komórki chciał wręczyć głowie państwa fundacyjny folder „Wybierz życie” informujący o skali przeprowadzania aborcji w Polsce, o naszych akcjach i o dążeniu do pełnej ochrony życia od poczęcia. Prezydent nie chciał jednak jej przyjąć. Ten gest pokazuje, że Bronisław Komorowski w dalszym ciągu popiera obecnie obowiązującą ustawę i nie zanosi się na to, żeby zmienił swoje zdanie odnośnie aborcji. Po około 20 minutach spotkanie zostało zakończone. W czasie jego trwania wolontariusze lubelskiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia przeprowadzili zbiórkę podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Stop aborcji”  – zebrali kilkadziesiąt podpisów. Wiele osób same podchodziły i ustawiały się w kolejce, aby złożyć podpis. Jedna pani natomiast krzyczała, że nasza akcja to jeszcze jeden przykład zniewolenia obywateli. Mamy nadzieję, że  „zniewolimy” jak najwięcej osób w celu obrony nienarodzonych dzieci.
Jeśli chcecie włączyć się w naszą kampanię zmierzającą do prawnej ochrony życia od poczęcia, zgłoście się! Czekamy na Was!

[button link=”http://www.proprawodozycia.pl/podpisy/” newwindow=”yes”] Weź udział w zbieraniu podpisów![/button]
[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Agnieszka Jarczyk – członek lubelskiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia, studentka dziennikarstwa[/author_info] [/author]

Nasza fundacja utrzymuje się jedynie z wpłat ludzi dobrej woli. Przekaż 1% podatku na naszą działalność statutową. KRS nr 0000233080.

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN