Szukaj
Close this search box.

Lublin – miasto bezprawia

czaszka but wojskowy10 stycznia br. Naczelny Sąd Administracyjny przyznał, iż Prezydent Miasta Lublina nie miał prawa zabronić Fundacji Pro - prawo do życia pikiety przed miejskim ratuszem. Władze miasta całkowicie ignorują jednak decyzję sądu - Prezydent po raz drugi zakazał pikiety zaplanowanej tym razem na niedzielę 19 stycznia!

czaszka but wojskowy10 stycznia br. Naczelny Sąd Administracyjny przyznał, iż Prezydent Miasta Lublina nie miał prawa zabronić Fundacji Pro – prawo do życia pikiety przed miejskim ratuszem. Władze miasta całkowicie ignorują jednak decyzję sądu – Prezydent po raz drugi zakazał pikiety zaplanowanej tym razem na niedzielę 19 stycznia!

W czerwcu 2013 r. Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zabronił Fundacji Pro zorganizowania pod ratuszem pikiety obrazującej finansowe powiązania Urzędu Miasta z organizacją Homo Faber, która popiera aborcję na życzenie. Wojewoda Lubelski utrzymała w mocy tę decyzję.

W związku z decyzją NSA w dniu 14 stycznia 2013 roku złożyliśmy do Urzędu Miasta Lublin zawiadomienie o planowanej pikiecie, która miała mieć na celu to samo, co czerwcowa pikieta, która nie doszła do skutku, gdyż została nam zakazana. W piątek 17 stycznia 2013 roku otrzymaliśmy decyzję o zakazie zorganizowania tego zgromadzenia. Urząd Miasta Lublin kompletnie zignorował wyrok Sądu Administracyjnego, ponownie zabraniając obywatelom realizacji podstawowych praw. Przypomnijmy, że na pl. Łokietka odbywają się inne, często masowe imprezy, a tylko w przypadku naszej pikiety Prezydent Lublina doszedł do wniosku, że zapewnienie bezpieczeństwa 20 pikietujących osób odbywałoby się „olbrzymim nakładem sił i środków”.

Wobec takiej postawy władz miasta organizujemy planowaną pikietę, ale taką, która nie podpada pod rygory ustawy Prawo o zgromadzeniach – mianowicie będzie mniej niż 15 osób, co nie wymaga zgłaszaniu takiego zamiaru Urzędowi Miasta. Odbędzie się ona w planowanym wcześniej terminie i miejscu – 19 stycznia br. o godz. 12 na pl. Łokietka w Lublinie. Pikieta będzie połączona z konferencją prasową, podczas której będziemy próbowali odpowiedzieć na pytania – dlaczego władze Lublina boją się prawdy.

{flike} 

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN