Szukaj
Close this search box.

Lubelska pikieta przeciwko prawu do aborcji

ten DSC 0003W poniedziałek 19 maja w Lublinie odbyła się kolejna pikieta z cyklu „Stop aborcji". Manifestacja miała miejsce się w centralnym punkcie Lublina, przed ratuszem urzędu miasta.

ten DSC 0003W poniedziałek 19 maja w Lublinie odbyła się kolejna pikieta z cyklu „Stop aborcji”. Manifestacja miała miejsce się w centralnym punkcie Lublina, przed ratuszem urzędu miasta.

Sprzyjająca pogoda umożliwiła nam dotrzeć z antyaborcyjnymi hasłami do setek przechodniów.

W trakcie pikiety spotkaliśmy się z różnymi reakcjami osób, które widziały przedstawiony przez nas plakat posłanki Platformy Obywatelskiej Magdaleny Gąsior-Marek, popierającej prawo do zabijania nienarodzonych dzieci. Część z nich obojętnie przechodziła obok plakatu, wiemy jednak, że dochodzenie do prawdy jest procesem i wymaga czasu.

Pomimo obojętności niektórych przechodniów, siłę do naszej dalszej wytężonej pracy na rzecz obrony nienarodzonych dają nam ludzie, którzy wyrazili gesty poparcia dla naszej akcji. Ich entuzjazm i zainteresowanie naszym protestem umacniają nas w przekonaniu, że prowadzone przez nas działania mają sens.

Dziwi również fakt, że posłanka ta popierając prawo niezgodne z nauką katolicką jest zapraszana do prowadzenia wykładów dla studentów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, o czym z wielką dumą chwali się na swojej stronie internetowej. Przedstawia na niej również sielankowy album zdjęć z życia rodzinnego, co w zamyśle ma zapewne pokazywać jak ważne to jest dla tej Pani. Czy jednak prawo, które Pani poseł popiera nie jest przeciwko życiu i rodzinie? Mamy nadzieję, że nasze pikiety otworzą oczy wyborcom i uświadomią im, że osoba popierająca prawo do zabijania dzieci nie zasługuje na ich głos.

 

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN