Szukaj
Close this search box.

List Otwarty do Prezydenta

list mailWystosowaliśmy dziś List Otwarty do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w sprawie wsparcia obywatelskiego projektu ustawy, chroniącego życie chorych dzieci. Prezentujemy jego treść poniżej:

list mailWystosowaliśmy dziś List Otwarty do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w sprawie wsparcia obywatelskiego projektu ustawy, chroniącego życie chorych dzieci. Prezentujemy jego treść poniżej:

Warszawa, dnia 9 września 2013 roku

LIST OTWARTY DO PREZYDENTA RP BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO

Szanowny Panie Prezydencie!

Z głęboką nadzieją odebraliśmy słowa, które wypowiedział Pan w dniu 5 września br. podczas Konferencji na temat praw osób niepełnosprawnych. Zgadzamy się z tym, że należy uwrażliwiać opinię publiczną oraz podjąć konkretne działania na rzecz niepełnosprawnych.

Cieszymy się również, iż możemy wyjść naprzeciw tym potrzebom. Pod koniec września br. w Sejmie będzie procedowany obywatelski projekt Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, zakazujący zabijania chorych i niepełnosprawnych dzieci przed narodzeniem. Najgorszą formą dyskryminacji wobec osób niepełnosprawnych jest bowiem odebranie im prawa do życia. Stanowi to również komunikat dla tych, którym udało się mimo wszystko urodzić, iż ich obecność jest w naszym społeczeństwie niepożądana.

W sytuacji, gdy prawo dyskryminuje osoby niepełnosprawne już u samych początków ich istnienia, trudno jest uwrażliwiać opinię publiczną na ich obecność i potrzeby.

Liczymy więc na to, że Pan Prezydent poprze projekt ustawy zakazującej abortowania dzieci z powodu podejrzenia o chorobę lub wadę genetyczną. Jesteśmy przekonani, że Pana głos będzie miał fundamentalne znaczenie w walce o życie i godność niepełnosprawnych dzieci.

Z poważaniem,

Kaja Godek

Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”

matka 5-letniego Wojtka z Zespołem Downa

{flike} 

 

...

Więcej interesujących treści

mezczyzna

Jestem ojcem zabitego dziecka

Jestem ojcem martwego dziecka. Ostatnio codziennie to do mnie wraca, choć minęło już tyle lat.

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN