Szukaj
Close this search box.

Odwołać Rzecznika Praw Dziecka

sejmFundacja Pro-prawo do życia wystosowała dziś List otwarty do Parlamentarzystów w sprawie odwołania Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Chore dzieci liczą na pomoc Rzecznika, który będzie chciał bronić ich prawa do życia.

sejmFundacja Pro-prawo do życia wystosowała dziś List otwarty do Parlamentarzystów w sprawie odwołania Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Chore dzieci liczą na pomoc Rzecznika, który będzie chciał bronić ich prawa do życia.

List otwarty do Parlamentarzystów

Szanowni Państwo!

Powołanie urzędu Rzecznika Praw Dziecka było wyrazem troski naszego Państwa o dobro najmłodszych Polaków. Im mniejsze dziecko, tym bardziej potrzebuje opieki dorosłych. Z tego też powodu Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka wyraźnie określa zakres jego obowiązków mówiąc: „(…) dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia (…)” oraz „Rzecznik działa na rzecz ochrony praw dziecka, w szczególności: 1) prawa do życia i ochrony zdrowia”.

Fundacja Pro-prawo do życia działa na rzecz prawa do życia dla każdego dziecka od momentu poczęcia. Wielokrotnie zwracaliśmy się do Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka o wsparcie dla chorych dzieci, które w Polsce są zabijane do 24 tygodnia ciąży. Liczyliśmy również na poparcie obywatelskiego projektu ochrony nienarodzonych pod którym podpisało się 600 000 obywateli, a który został odrzucony przez Sejm 31 sierpnia 2011 roku zaledwie pięcioma głosami.

Rzecznik Praw Dziecka nigdy nie odpowiedział nam na pytanie dlaczego nie chce chronić dzieci. Wiemy natomiast, że jeżeli Rzecznik sprzeniewierza się złożonemu ślubowaniu („będę strzec praw dziecka”) jest podstawą do odwołania Rzecznika przed upływem kadencji (art. 8 §1 pkt 3 uRPD).

Z tego powodu zwracamy się do Parlamentarzystów Rzeczypospolitej Polskiej o podjęcie uchwały w sprawie odwołania Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Do rozpoczęcia procedury potrzebny jest wniosek 35 posłów lub 15 senatorów. Chore dzieci potrzebują Rzecznika, który będzie chciał zapewnić im prawo do życia.

Z poważaniem,

Aleksandra Michalczyk

Członek Zarządu

Fundacji Pro-prawo do życia

{flike}

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN