Szukaj
Close this search box.

List do Prokuratury w Świdnicy i komendy powiatowej policji w Ząbkowicach Śląskich

Publikujemy list, który wysłaliśmy do Prokuratury Rejonowej oraz Okręgowej w Świdnicy i do komendy powiatowej Policji w Świdnicy.

Kilka dni temu w oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich dokonano makabrycznego odkrycia zwłok dziecka. Z relacji medialnych wiemy, że sprawą zajmują się Prokuratura Rejonowa w Świdnicy i Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich, które poszukują informacji na temat matki dziecka i ewentualnych świadków zdarzenia. Jako fundacja, która zajmuje się kwestią aborcji, w tym również aborcji pigułkowych, jesteśmy przekonani, że znalezione w Ząbkowicach dziecko może być ofiarą nielegalnej aborcji tabletkami poronnymi.

W Polsce jawnie działają przestępcy aborcyjni, którzy organizowaniem tego procederu chwalą się w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Największą tego typu grupą jest „aborcyjny dream team”, który tworzą Natalia Broniarczyk, Karolina Więckiewicz i Justyna Wydrzyńska. Jedynie na portalu Facebook mają 90 tys. obserwujących, a na portalu Tik Tok, z którego korzystają głównie nastolatki, mają 30 tys. obserwujących.

„Aborcyjny dream team” przyznaje się publicznie do pomocnictwa w kilku tysiącach nielegalnych aborcji tabletkami rocznie. Jedna z ich liderek powiedziała w wywiadzie: „pomogłyśmy przy dwóch tysiącach aborcji i nikt nas nie ściga”. Sądzimy, że te liczby są znacznie zaniżone.

Co więcej, na stronie „aborcyjnego dream teamu” został opublikowany „poradnik” o tym, co można zrobić ze zwłokami dziecka po późnej aborcji pigułkowej. Padają tam stwierdzenia, że płód można „spuścić w toalecie, zakopać w ogródku lub wyrzucić do śmieci”.
https://stronazycia.pl/przestepcy-aborcyjni-radza/
https://aborcyjnydreamteam.pl/2020/04/aborcja-domowa-w-drugim-trymestrze/

Przesyłamy Państwu również nasz przewodnik „Jak rozmawiać o aborcji”, gdzie bardziej szczegółowo opisana jest skala tego procederu i konsekwencje związane z nielegalnymi aborcjami pigułkowymi w Polsce.

Fundacja Pro-Prawo do Życia

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

pikieta rzeszow

Relacja z Rzeszowa – był to czas szczególny

16.05.2024. Kolejny czwartek, najzwyklejszy dzień tygodnia. Przechodnie idą na zakupy, uczniowie wracają z egzaminów maturalnych, kierowcy spieszą się, by dotrzeć na czas do swoich destynacji.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN