Szukaj
Close this search box.

Linda Gibbons skazana!

W czwartek 21 stycznia br. sąd w Ontario skazał Lindę Gibbons na maksymalną karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo sędzia Mavin Wong wydała zakaz zbliżania się do jakiejkolwiek placówki aborcyjnej na odległość 50 metrów przez okres 2 lat.

W czwartek 21 stycznia br. sąd w Ontario skazał Lindę Gibbons na maksymalną karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.  Dodatkowo sędzia Mavin Wong wydała zakaz zbliżania się do jakiejkolwiek placówki aborcyjnej na odległość 50 metrów przez okres 2 lat.

Linda została aresztowana 2 września 2015 roku, kiedy to przechadzała się przed placówką aborcyjną, trzymając plakat z płaczącym dzieckiem i napisem „Dlaczego mamo? Przecież mogę dać tyle miłości”. Przekazała również ulotki kilku wchodzącym kobietom, mówiąc im, że są inne wyjścia niż aborcja i że ich nienarodzone dziecko ich potrzebuje.

Prokuratura oskarżyła Lindę o naruszenie zakazu zbliżania się do placówki aborcyjnej Morgentalera w Toronto. Jej obrońca argumentował, że oskarżona realizowała tylko zagwarantowaną konstytucyjne wolność do wyrażania swoich poglądów. Podniósł również fakt, iż Sąd Apelacyjny przychylił się do tej argumentacji w lipcu 2014 roku, kiedy zapadał wyrok w podobnej sprawie przeciwko Lindzie Gibbons.

Sędzia odczytując wyrok zacytowała fragment innej decyzji, która określała działaczy pro-life jako osób „zazwyczaj brutalnych i agresywnych”, mimo iż protest Lindy był zupełnie pokojowy. Wong dodała również, iż wydaje taki wyrok z powodu jej „naprzykrzania się”.

Ponieważ Linda spędziła w areszcie 141 dni, po odczytaniu wyroku została zwolniona. Po wyjściu z sali rozpraw powiedziała, że rozważa apelację.

[button link=”http://citizengo.org/pl/32066-petycja” type=”big” newwindow=”yes”] Podpisz petycję w obronie Mary Wagner i Lindy Gibbons![/button]

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/08/AM-—-kopia.jpg[/author_image] [author_info]Aleksandra Musiał – Ekspert Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

źródło: https://www.lifesitenews.com/news/judge-convicts-linda-gibbons-of-breaking-17-year-old-abortion-bubble-zone-c

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN