„Linczujmy k…”, „żebyś zdechła głupia k…”: Fundacja będzie ścigać hejterów!

Fundacja Pro-Prawo do Życia i współpracujący z nią prawnicy zdecydowali się podjąć kroki prawne w postaci zawiadomień o podejrzeniu przestępstwa do Prokuratury i pozwów cywilnych wobec osób grożących i ubliżających Zuzannie Wiewiórce, która uratowała dziecko 17-latki przed aborcją.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o ogromnej fali hejtu, która pojawiła się z tego powodu w internecie. Poniżej publikujemy przykładowe wpisy:

Fundację Pro-Prawo do Życia będzie reprezentować m.in. instytut Ordo Iuris, o czym poinformował na Twitterze mec. Jerzy Kwaśniewski.

Jednocześnie informujemy, że osoby, które do końca dnia w sobotę 16.05 prześlą na adres Fundacji (przeprosiny@stopaborcji.pl) przeprosiny za skierowane w stosunku do naszej wolontariuszki groźby, pomówienia i obelgi, nie zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej ani cywilnej.

Natomiast działania osób publicznych, które wykorzystując siłę oddziaływania swoich kanałów społecznościowych napędzały falę nienawiści wobec naszej wolontariuszki, zostaną poddane szczególnie dokładnej analizie prawnej. Zrobimy wszystko, aby inicjatorzy fali hejtu zostali ukarani.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN