Szukaj
Close this search box.

Likwidacja zespołu Downa?

wojtek1 1Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji" powstał aby zmienić obowiązującą aktualnie ustawę o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Zależy nam na zmianie obecnego prawa, dopuszczającego zabijanie dzieci chorych lub podejrzewanych o chorobę. Pomimo tego, że tekst ustawy mówi, że zabicie dziecka jest dopuszczalne tylko w przypadku „ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia", przez niektórych lekarzy jest on szeroko interpretowany. Tak szeroko, że zgadzają się oni, co więcej zachecają lub naciskają na matki, by zabijały dzieci np. z zespołem Downa.

wojtek1 1Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” powstał aby zmienić obowiązującą aktualnie ustawę o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Zależy nam na zmianie obecnego prawa, dopuszczającego zabijanie dzieci chorych lub podejrzewanych o chorobę. Pomimo tego, że tekst ustawy mówi, że zabicie dziecka jest dopuszczalne tylko w przypadku „ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia”, przez niektórych lekarzy jest on szeroko interpretowany. Tak szeroko, że zgadzają się oni, co więcej zachecają lub naciskają na matki, by zabijały dzieci np. z zespołem Downa.

W umieszczonym linku znajduje się krótki film, na którym możemy zobaczyć młodego mężczyznę z zespołem Downa, dyrygującego jednym z najbardziej znanych chórów w Holandii. Warto podczas oglądania uświadomić sobie, że zabijanie takich osób w wielu krajach, także w Holandii, z której on pochodzi jest legalne. Co więcej, często, rodzice dzieci z zespołem Downa nie są informowani o dostępnych im opcjach, pomocy, wsparciu. Jedyna „pomoc” jaką im się oferuje, to szybkie usunięcie „problemu”. Stało się to niestety także niechlubną praktyką w części polskich szpitali.

Jednak zabijanie chorych czy upośledzonych dzieci nie byłoby możliwe, gdyby nie fakt, że dla mylnie rozumianego dobra ich rodziców, wygody, czy z powodu lęku, przestaje się w nich widzieć bezbronne istoty ludzkie, wymagające naszej opieki i wsparcia. Zamiast człowieka widzi się zespół, syndrom, albo faktyczną lub domniemaną jednostkę chorobową.

Takie myślenie sprawiło, że w krajach zachodnich, w zależności od dostępnych statystyk uśmierca się przed narodzeniem od 90 do nawet 98 procent dzieci z zespołem Downa. Jeden z lekarzy „zalecających” zabijanie tych dzieci określił to jako „likwidację zespołu Downa” i uznał za wielkie osiągnięcie. Brzmi to okrutnie, i niestety, znajomo, przypominając nam „likwidację” osób chorych i niepełnosprawnych przez nazistów. Jak widać eugenika, chociaż skompromitowana, szczególnie w trakcie II Wojny Światowej, zmieniła nazwę i podszywając się pod „możliwość wyboru”, ma się w XXI wieku całkiem nieźle. I jak to już bywało w przeszłości, jej ofiarami stają się najsłabsi i najbardziej bezbronni – dzieci chore i podejrzewane o chorobę. Choroba lub samo jej podejrzenie stają się swoistą „zbrodnią” tych dzieci, ich winą. Zbrodnią, za którą jest tylko jedna kara – niewyobrażalnie okrutna śmierć, zadana bez sądu, czy możliwości obrony.

Jeśli lekarz, który ma leczyć dziecko, zachęca do jego zabicia, nie pozostaje nam nic innego jak zmienić niesprawiedliwe prawo, dające lekarzowi taką możliwość. Dlatego raz jeszcze zachęcam do włączenia się w zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy powstrzymującym aborcję eugeniczną. Każdy może wydrukować tekst ustawy, kartę do zbiórki podpisów i zbierać je, a potem wysłać na adres naszej Fundacji. To realne działanie, od którego naprawdę zależy życie i śmierć bezbronnych dzieci.

Dyrygent holenderskiego chóru z zespołem Downa:
http://www.youtube.com/watch?v=QZ3ZdKsjASo

{flike}

...

Więcej interesujących treści

pikieta lodz

Pigułki aborcyjne zabijają! – pikieta w Łodzi

Co jakiś czas w Polsce znajdowane są ciała dzieci na płodowym etapie rozwoju. Prawdopodobnie większość z nich to ofiary pigułek aborcyjnych. Na forach aborcyjnych znajdują

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN