Lider ratuje życie. Relacja z weekendowego kursu dla liderów Fundacji Pro – prawo do życia

kurs1Lider ratuje życie! To hasło przewodnie kursu dla liderów Fundacji PRO – prawo do życia, który odbył się w dniach 11-12 maja w Warszawie. Na szkolenie przyjechało 15 osób z całej Polski. Ludzie w różnym wieku, działający już w komórkach lokalnych lub zaangażowani w tworzenie wystaw „Wybierz życie", a także tacy, którzy pragną podjąć w najbliższej przyszłości współpracę z Fundacją. Wszystkim bowiem głęboko na sercu leży los dzieci nienarodzonych, które same nie mają jeszcze możliwości obrony.

kurs1Lider ratuje życie! To hasło przewodnie kursu dla liderów Fundacji PRO – prawo do życia, który odbył się w dniach 11-12 maja w Warszawie. Na szkolenie przyjechało 15 osób z całej Polski. Ludzie w różnym wieku, działający już w komórkach lokalnych lub zaangażowani w tworzenie wystaw „Wybierz życie”, a także tacy, którzy pragną podjąć w najbliższej przyszłości współpracę z Fundacją. Wszystkim bowiem głęboko na sercu leży los dzieci nienarodzonych, które same nie mają jeszcze możliwości obrony.

Kurs obfitował w liczne wykłady i prezentacje, które pozwoliły uczestnikom rozwinąć swoją wiedzę na temat działalności Fundacji. Dotyczyły one m.in. tego, jak zorganizować wystawę czy pikietę, prowadzić edukację w szkołach oraz rekrutację nowych członków Fundacji. Nie zabrakło też ćwiczeń praktycznych, w których wszyscy chętnie i aktywnie brali udział. Miały one na celu rozwinięcie w przyszłych liderach pewnych umiejętności, związanych z podejmowaniem wymienionych wyżej zadań. Szczególną uwagę poświęcono pracy w grupie, planowaniu i realizacji działań.

Wielu z nas przyjechało z nastawieniem na słuchanie, spodziewając się, że prowadzący staną w roli patrzących na nas z góry ekspertów, którzy będą wykładać nam swoją wiedzę. Tymczasem forma szkolenia, jak i nastawienie organizatorów pozytywnie nas zaskoczyły. Dzięki praktycznym zadaniom, przy wykorzystaniu doświadczenia – zarówno swojego, jak i innych – mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę, wykazać się pomysłowością i kreatywnością, wypracowując przy tym różne formy działań, które będziemy mogli wykorzystać w przyszłości. Otwartość prowadzących pozwoliła nam wszystkim (uczestnikom i organizatorom) stworzyć „rodzinę” wzajemnie uzupełniających się osób, uczących się od siebie nawzajem. Z jednej strony tak odmiennych, a z drugiej bliskich sobie ze względu na wspólny cel, który nam przyświeca. Choć kurs trwał tylko dwa dni, to jednak rozstaliśmy się w poczuciu jedności, z nowymi siłami i motywacją do działania.

Lider ratuje życie? Zdecydowanie TAK!

{flike}

{vsig}galerie/KursProlajferowII{/vsig}

...

Więcej interesujących treści

polskie towarzystwo ginekologów i położników

Ginekolog = Terminator?

Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników wydało rekomendacje w sprawie zabijania dzieci przed narodzeniem. Chodzi między innymi o bałagan prawny, wywołany jeszcze przez poprzednią partię rządzącą,

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN