Szukaj
Close this search box.

Kurs dla prolajferów

szkolenieW sobotę 14 stycznia zakończył się 2-dniowy kurs dla liderów regionalnych Fundacji Pro - prawo do życia. W organizowanym przez Fundację szkoleniu wzięło udział kilkunastu, głównie młodych ludzi.

szkolenieW sobotę 14 stycznia zakończył się 2-dniowy kurs dla liderów regionalnych Fundacji Pro – prawo do życia. W organizowanym przez Fundację szkoleniu wzięło udział kilkunastu, głównie młodych ludzi.

„Zeszłoroczna kampania zbierania podpisów pod projektem ustawy chroniącej życie pokazała, że w Polsce jest mnóstwo ludzi, którzy chcieliby aktywnie włączyć się w działania na rzecz prawa do życia dla każdego dziecka. Wiele z tych osób zwracało się do nas, bo podobały im się nasze działania i sami chcieli się zaangażować w ochronę życia. Postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i opracować model działania, który łączy autonomię i elastyczność z możliwością korzystania ze sprawdzonych wzorów.” – twierdzi Krzysztof Kasprzak z Fundacji Pro-prawo do życia, kierownik kursu.

Kursanci aktywnie brali udział w warsztatach, dowiedzieli się jak krok po kroku zorganizować wystawę czy pikietę. Otrzymali również wiele użytecznych materiałów, w tym plan struktury komórki regionalnej, którą mogą założyć.

„Przebieg szkolenia dla liderów ruchu antyaborcyjnego całkowicie mnie zaskoczył.”- mówi Agnieszka, jedna z uczestniczek. „Spodziewałam się wykładów, prezentacji, inaczej mówiąc: wielu okazji do robienia notatek. Jednak, chociaż zarówno wykłady jak i prezentacje pojawiły się w trakcie szkolenia, duża jego część miała formę ćwiczeń i praktycznych zadań, w których korzystało się z własnej wiedzy, kreatywności i doświadczenia. Podsumowując, uważam, że szkolenie było ciekawe, inspirujące i doskonale poprowadzone. Sądzę też, że pozyskana w jego trakcie wiedza, będzie w przyszłości obficie owocować. Dziękuję też pozostałym uczestnikom za aktywny udział, a prowadzącym za profesjonalne poprowadzenie szkolenia.”

Wielu uczestników już z entuzjazmem zabiera się do działania. Jeżeli i Ty chcesz włączyć się aktywnie w sprawę ochrony dzieci przed narodzeniem napisz do nas: kontakt@proprawodozycia.pl

 

{flike}

{fcomment}

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN