Kurs dla obrońców życia w Sopocie

W niedzielę 20.10.2019 r. po raz kolejny przy jednej z parafii w Sopocie odbył się kurs dla osób chcących włączyć się i już działających w obronie życia.

W niedzielę 20.10.2019 r. po raz kolejny przy jednej z parafii w Sopocie odbył się kurs dla osób chcących włączyć się i już działających w obronie życia.

Siedemnastu nowych uczestników szkolenia na początku wysłuchało informacji o samej Fundacji Pro-prawo do życia oraz o sposobach jej działania. W trakcie warsztatów zaplanowano organizację wystawy i pikiety antyaborcyjnej oraz przygotowywano zajęcia do szkoły, podczas których uczniowie będą uwrażliwiani na obronę życia dzieci nienarodzonych.

Tak wyposażeni w wiedzę teoretyczną udaliśmy się na Plac Przyjaciół Sopotu, aby praktycznie, w trakcie pikiety, pokazać przechodniom, co kryje za sobą termin “aborcja” i odważnie świadczyć o wartości życia człowieka od jego początku w łonie matki. Atrakcyjny niezależnie od pory roku sopocki deptak przyciągnął wielu odbiorców naszej wystawy. W pamięci uczestników pikiety szczególnie utkwiła scena, kiedy mama trójki małych dzieci oglądała z nimi wszystkie nasze plakaty, spokojnie komentując swoim pociechom prezentowane zdjęcia.

Na zakończenie kursu zostało pokazane, jak może wyglądać konferencja prasowa, podczas której uczestnicy kursu wcielili się w przedstawicieli mediów i zadawali prowadzącym szkolenie pytania, jednocześnie obserwując ich zachowania oraz ucząc się, jak można tłumaczyć zasadność naszego działania.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w naszych akcjach w Trójmieście – w Sopocie pikiety odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15:00 na Placu Przyjaciół Sopotu, w Gdańsku co drugą sobotę o godz. 12:00 przed szpitalem UCK przy Smoluchowskiego 17. Więcej informacji na naszej stronie oraz fanpage’u.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN