Szukaj
Close this search box.

Krystyna Kłosin za prawem do zabijania – relacja z pikiety w Rumi

W sobotę 3 października o godzinie 10 wolontariusze Fundacji Pro-Prawo do Życia wraz z mieszkańcami Rumi postanowili pokazać, że nie zgadzają się z decyzją posłanki Krystyny Kłosin, która w głosowaniu nad obywatelskim projektem ustawy, mającym na celu wprowadzenie zakazu aborcji, wraz z wieloma innymi posłami Platformy Obywatelskiej, odrzuciła projekt.

W sobotę 3 października o godzinie 10 wolontariusze Fundacji Pro-Prawo do Życia wraz z mieszkańcami Rumi postanowili pokazać, że nie zgadzają się z decyzją posłanki Krystyny Kłosin, która w  głosowaniu nad obywatelskim projektem ustawy, mającym na celu wprowadzenie zakazu aborcji, wraz z wieloma innymi posłami Platformy Obywatelskiej, odrzuciła projekt.

Pikieta rozpoczęła się przemówieniem organizatora, który mówił między innymi o stosunku posłanki do Polaków wspierających projekt ustawy dużą ilością podpisów oraz o tym, że w tym roku posłanka ponownie kandyduje do sejmu. Przypomniał też, iż przed poprzednimi inicjatywami ustawodawczymi wolontariusze Fundacji Pro-Prawo do Życia usiłowali spotkać się z posłanką w celu rozmowy, by przedstawić jej potrzebę zmian. Następnie z megafonu popłynęły informacje o statystykach i faktach dotyczących zabijania dzieci przed urodzeniem.

Protest odbywał się w najruchliwszej części miasta, więc został zauważony przez szerokie grono osób, robiących sobotnie zakupy. Przyjęty został pozytywnie, pikietujący otrzymali kilka słów poparcia od przechodniów, pojawiły się pojedyncze protesty, które nie wyszły jednak poza standardowe hasła typu „Chcecie utrzymywać te dzieci?”. W pikiecie uczestniczyło około dwudziestu osób, a sama akcja nie jest ostatnią mającą na celu uświadomienie lokalnej społeczności, w jaki sposób głosowali posłowie, którzy tak bardzo chcieliby zostać wybrani na kolejną kadencję.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/Karolina-Jurkowska.jpg[/author_image] [author_info]Karolina Jurkowska – Fundacja Pro-Prawo do Życia, komórka Rumia[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN