Szukaj
Close this search box.

Krystyna Kłosin głosuje przeciw prawu do życia, a uczestniczy w Marszu dla Życia

17 października w Rumi odbyła się kolejna pikieta pod biurem poseł Krystyny Kłosin. Licznie zgromadzeni w sobotni poranek ludzie - w dużej części młodzi - przybyli, aby wyrazić sprzeciw wobec zabijania poczętych dzieci w łonach matek, a także wobec faktu, iż pani poseł głosowała przeciwko większej ochronie życia ludzkiego.

17 października w Rumi odbyła się kolejna pikieta pod biurem poseł Krystyny Kłosin. Licznie zgromadzeni w sobotni poranek ludzie – w dużej części młodzi – przybyli, aby wyrazić sprzeciw wobec zabijania poczętych dzieci w łonach matek, a także wobec faktu, iż pani poseł głosowała przeciwko większej ochronie życia ludzkiego.

Warto przypomnieć, że obecne prawo pozwala na abortowanie dzieci m.in. w przypadku podejrzenia choroby. W ostatnich latach trzykrotnie podjęto próby zmiany tego haniebnego prawa. W 2012 i 2013 Poseł Krystyna Kłosin nie poparła zakazu zabijania poczętych dzieci z przesłanek eugenicznych, natomiast w 2015 roku zagłosowała za odrzuceniem całkowitego zakazu aborcji [1].
Niemniej nie przeszkodziło jej to uczestniczyć w kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Obszerne informacje na temat kanonizacji oraz zdjęcia, na których jest poseł zobaczyć możemy m.in. na jej stronie internetowej [2]. 10 kwietnia 2014 uczestniczyła również w uroczystościach związanych z poświęceniem Okna Życia w Rumi (w tym w Marszu w Obronie Życia!). Podczas marszu, modlitwy i poświęcenia Okna i ludzi poseł Kłosin zajmowała miejsce „z przodu” w pobliżu Arcybiskupa i innych osób duchownych i była dobrze widoczna. Oczywiście na jej stronie internetowej zamieszczona jest relacja i zdjęcia [3].

Swoim zachowaniem wprowadza ona wyborców w błąd. Wielu wydawać się bowiem może, że poseł Krystyna Kłosin głosuje w Sejmie zgodnie z nauczaniem Kościoła. Tymczasem tak nie jest, bowiem już po niespełna półtorej roku po uczestnictwie we Mszy kanonizacyjnej poseł Krystyna Kłosin o nauczaniu Kościoła (a więc i Jana Pawła II) najwyraźniej jednak zapomniała, głosując za wrzuceniem do kosza obywatelskiego projektu zakazującego aborcji [4]

Mieszkańcy Rumi byli już informowani, że poseł głosowała przeciwko większej ochronie życia i co takie jej głosowanie oznacza. Nasuwa się natomiast pytanie: jak poseł Krystyna Kłosin może łączyć głosowanie przeciwko prawu do życia dla każdego człowieka z uczestnictwem „w pierwszym rzędzie” w uroczystościach o charakterze religijnym i prolife?

Jak wyborcy ocenią taką postawę? Okaże się to już w najbliższą niedzielę.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/syczak_tomasz.png[/author_image] [author_info]Tomasz Syczak – Fundacja Pro-prawo do życia, komórka Rumia[/author_info] [/author]

[1]. http://latarnik.info/?q=mp&q2=posel&k=7&id=4213
[2] http://klosin.pl/aktualnosc,580/kanonizaca-papiezy-jana-pawa-ii-i-jana-xxiii/
[3] http://klosin.pl/aktualnosc,569/marsz-w-obronie-zycia-oraz-poswiecenie-okna-zycia-w-rumi/
[4] http://latarnik.info/?q=mp&q2=glosowanie&k=7&pos=99&gl=98

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN