Szukaj
Close this search box.

Kraśnik w obronie wartości życia – relacja z pikiety

5 marca 2016 r. w godzinach 15.00 – 16.30 pikietowaliśmy przeciwko aborcji przy Parku Tysiąclecia w Kraśniku Fabrycznym – razem z ONR Kraśnik. Tym razem dopisała nam pogoda, co jednocześnie sprawiło, że dotarliśmy do większej ilości osób.

5 marca 2016 r. w godzinach 15.00 – 16.30 pikietowaliśmy przeciwko aborcji przy Parku Tysiąclecia w Kraśniku Fabrycznym – razem z ONR Kraśnik. Tym razem dopisała nam pogoda, co jednocześnie sprawiło, że dotarliśmy do większej ilości osób.

Również tym razem użyliśmy banerów i megafonu. Dodatkowo ubraliśmy żółte koszulki. Swój baner przedstawili również działacze ONR, którzy towarzyszyli nam przez cały czas trwania akcji.

Niejednokrotnie ludzie zatrzymywali się, aby wsłuchać się w nagrania i obejrzeć dokładnie banery. Zauważyć można było także, że niektórzy z przechodniów robili zdjęcia, czy też nagrywali krótkie filmiki na telefony komórkowe. W trakcie trwania pikiety na policję wpłynęło zgłoszenie od jednego z przechodniów, który uznał, że czuje się zgorszony. Zgłoszenie zostało przyjęte i na miejsce naszej akcji dotarli policjanci. Jeden z przybyłych funkcjonariuszy policji wyraził swoją aprobatę dla aborcji. W późniejszych godzinach podszedł do nas również jeden z przechodniów. Opowiadał nam o swoich poglądach, wyraził swój sprzeciw wobec aborcji, jednak skrytykował plakaty. Uznał je za zbyt drastyczne i proponował, aby zdjęcia abortowanych dzieci zakryć ogromnym napisem „NIE ZABIJAĆ!”. Ostatecznie jednak poparł naszą akcję. Również inni przechodnie wyrażali swoje zadowolenie, jak np. jedna z pań biegnących w pośpiechu na autobus, która uniosła kciuk w górę, aby wyrazić swoją aprobatę dla naszych działań. Nie umknęło również naszej uwadze, że przez cały czas trwania pikiety towarzyszył nam jeden mężczyzna, który obserwował naszą akcję. W miejscu gdzie odbywała się pikieta był duży ruch uliczny. Przez szyby pojazdów spoglądali na nas z zaciekawieniem pasażerowie samochodów, komunikacji miejskiej, a także mieszkańcy pobliskich miejscowości, którzy podróżowali busami miedzy innymi z Lublina, Urzędowa, czy Annopola.

Należy także zaznaczyć, że po pierwszej akcji zorganizowanej w Kraśniku, a także po nagłośnieniu wydarzenia przez lokalną telewizję i strony internetowe, coraz więcej osób wyraża swoje zainteresowanie naszymi działaniami i pragnie dołączyć, aby walczyć w obronie życia dzieci nienarodzonych. Są to młodzi ludzie, pełni energii, posiadający swoje wartości, cele i chętni do walki o życie tych dzieci. Niesie to ogromną nadzieję na zmiany, ponieważ młodzi ludzie, którzy mają wpojone takie wartości, jak obrona bezbronnych, są przyszłością tego kraju.

Zapraszamy do wzięcia udziału w najbliższym kursie dla prolajferów, który odbędzie się 2 kwietnia 2016 r. Napisz do nas na nasz adres .
Odwiedź również naszą stronę na facebooku: Fundacja Pro – prawo do życia Kraśnik.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/03/Katarzyna-Chrzanowska.jpg[/author_image] [author_info]Katarzyna Chrzanowska – wolontariuszka Fundacji Pro – prawo do życia[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN