Szukaj
Close this search box.

Kraków – pikieta antyaborcyjna z Mary Wagner

krk pikieta z Mary 11 10 2014 bigger

11 października 2014 r. w godzinach 11:30 – 14:00 na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się pikieta antyaborcyjna. Na kilka godzin, plac pod pomnikiem Mickiewicza zabarwił się na kolor żółty, gdyż niemal 20 wolontariuszy w fundacyjnych koszulkach starało się pokazać przechodzącym ludziom na czym naprawdę polega i w kogo najbardziej uderza tragedia aborcji. Posłużyliśmy się w tym celu trzema dużymi plakatami antyaborcyjnymi. Przez megafon informowaliśmy między innymi o tym czym jest aborcja eugeniczna, można było również usłyszeć świadectwo dziewczyny z zespołem Turnera, która z powodzeniem kończy  studia medyczne.

Zgromadzenie przebiegało w spokoju, wielu przechodniów zatrzymywało się, czytając treść plakatów, część z nich podejmowała rozmowę z wolontariuszami. Wśród pytających zdarzyło się również kilku obcokrajowców.

To co uczyniło tę pikietę szczególną była obecność Mary Wagner, znanej kanadyjskiej działaczki Pro-Life. Obecnie, gości ona w Polsce z serią prelekcji na temat obrony życia, odwiedzając poszczególne miasta i dzieląc się swoim doświadczeniem. Tego dnia była z nami także p. Maria z Ukrainy, która przyjechała zobaczyć się właśnie ze swoją imienniczką, Mary. Kobiety wymieniły między sobą kilka zdań. Maria potrzebowała wsparcia, gdyż jej praca w szpitalu łączy się z ciągłym kontaktem z kobietami chcącymi dokonać aborcji i spotkanie z Mary dodało Jej otuchy do dalszej walki o nienarodzone dzieci.

Fundacja Pro- Prawo do Życia

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN