Kraków – pikieta antyaborcyjna na Rynku Głównym

krk pikieta 26 10 14

26 października 2014r. w godzinach 14:00 – 16:00 na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się kolejna pikieta antyaborcyjna. Przez dwie godziny plac od strony ul. Szewskiej wypełniały żółte koszulki i trzy duże plakaty z takimi hasłami:
– “Przemoc dotyczy kobiet w każdym wieku. Najczęściej zabijane są kobiety przed narodzeniem”,
– “Aborcja dla Polek zalegalizowana przez Hitlera 9 marca 1943”,
– “Ginekolodzy z Rydygiera Przestańcie zabijać chore dzieci!”
Właśnie w krakowskim Szpitalu im. Ludwika Rydygiera od połowy roku 2010 do końca 2012 zamordowano co najmniej 28 dzieci.

Kilkunastu wolontariuszy, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, starało się przekazać przechodniom prawdę o aborcji. Przez megafon informowaliśmy między innymi o tym czym jest aborcja eugeniczna. Można było również usłyszeć świadectwo dziewczyny z zespołem Turnera, która z powodzeniem kończy studia medyczne czy wypowiedź Kai Godek na temat traktowania matek chorych, nienarodzonych dzieci. Wielu przechodniów zwalniało lub odwracało się, czytając treść plakatów, część z nich podejmowała rozmowę z wolontariuszami, niektórzy długą i wytrwałą.

Chcemy być głosem nienarodzonych, którzy sami bronić się nie mogą. Najlepszą ku temu drogą jest pokazanie, że aborcja to pogwałcenie jednego z najbardziej podstawowych praw człowieka – prawa do życia. Jeśli i Ty sprzeciwiasz się aborcji i chciałbyś zacząć działać w obronie życia najmłodszych, dołącz do nas! Możesz to zrobić, zapisując się na kurs dla prolajferów poprzez www.proprawodozycia.pl.

Najbliższy kurs dla Krakowa i okolic już w sobotę 15 listopada 2014 r. Serdecznie zapraszamy!

{flike} 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN