Szukaj
Close this search box.

Kraków – kolejna pikieta antyaborcyjna pod Szpitalem Im. Ludwika Rydygiera

krk pikieta 22 11 2014

W sobotnie popołudnie 22 listopada 2014 roku w godzinach 14:00 – 16:00 działacze krakowskiej komórki Fundacji Pro – Prawo do Życia zorganizowali pikietę pod Szpitalem Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera, gdzie od połowy 2010 roku wykonano co najmniej 28 aborcji.

Pikieta przebiegała w spokojnej atmosferze. Zapalone zostały znicze. Razem z wolontariuszami Fundacji pikietowali również członkowie Koła Radia Maryja, którzy poprowadzili modlitwę różańcową za życie.

Naszym celem było zamanifestowanie sprzeciwu wobec dokonywania w tym szpitaluaborcji. Na dużych bannerach widniały hasła „Aborterzy zabijają dzieci z zespołem Downa!”, „Aborcja dla Polek – zalegalizowana przez Hitlera 9 marca 1943 roku” i „Przemoc dotyczy kobiet w każdym wieku – najczęściej zabijane są kobiety przed narodzeniem”. Reakcje ludzi były różne – od zainteresowania i słów wsparcia, połączonych z chęcią współpracy, do wyrażania słownej i fizycznej niechęci – zdarzyło się bowiem kilkakrotnie, że pracownicy szpitala, mając do dyspozycji całkiem spory plac do manewrowania swoimi autami, przy skręcaniu na parking przejeżdżali dosłownie o krok od nas, omijając wolontariuszy o centymetry. Zawsze staramy się tak ustawić bannery, żeby umożliwić transportowi medycznemu i innym pojazdom swobodne poruszanie się przy szpitalu, dlatego takie zachowanie ze strony kierowców było dla nas zaskoczeniem.

Pikiety pod szpitalami wykonującymi aborcje to jeden z głównych aspektów naszej działalności. Stanowczo sprzeciwiamy się bowiem eliminacji tych, którzy z jakichś względów nie pasują do odgórnie ustalonych „norm”. Każdy człowiek ma prawo do życia, bez względu na to, czy już się urodził, czy jeszcze nie.

Jeśli chcesz aktywnie działać w obronie życia najmłodszych wstąp w nasze szeregi! Szczegółowe informacje o tym, jak to zrobić, znajdują się w dziale „Dołącz do nas!” na stronie www.proprawodozycia.pl. Czekamy na Ciebie!
 

Anna Trutowska
Fundacja Pro – prawo do życia, Kraków

{flike} 

...

Więcej interesujących treści

pikieta lodz

Pigułki aborcyjne zabijają! – pikieta w Łodzi

Co jakiś czas w Polsce znajdowane są ciała dzieci na płodowym etapie rozwoju. Prawdopodobnie większość z nich to ofiary pigułek aborcyjnych. Na forach aborcyjnych znajdują

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN