Szukaj
Close this search box.

Kraków – kolejna pikieta antyaborcyjna na Rynku Głównym

krk pikieta 2015-01-18

W dniu 18. stycznia w godzinach 13:00-15:00 na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się pikieta przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci. Było pochmurno, ale ciepło jak na tę porę roku. Wolontariusze Fundacji Pro – prawo do życia przekazywali prawdę na temat aborcji z wykorzystaniem dwóch plakatów i megafonu.

Niezwykle wzruszający był moment, gdy podszedł do nas pewien Pan, chcący zrobić sobie zdjęcie przy jednym z naszych plakatów. W krótkiej rozmowie, jaką przeprowadził z jednym z wolontariuszy, wyznał, że sam miał być przed narodzeniem zabity i tylko cudem uniknął aborcji. Wyraził przy okazji wyrazy uznania dla członków Fundacji i serdecznie nam podziękował.

Po raz kolejny użyto na pikiecie megafonu, co wyraźnie wzmocniło antyaborcyjny przekaz. Emitowaliśmy nagrania na temat aborcji eugenicznej, tego na jakich zasadach ta forma selekcji ludzi funkcjonuje w naszym państwie.

Fundacja Pro – prawo do życia planuje kolejne podobne pikiety, poczynając od najbliższego weekendu. Zapraszamy wszystkich, którym życie nienarodzonych nie jest obojętne! 

Fabian Myśliwiec
Fundacja Pro – prawo do życia: Kraków

{flike} 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN