Szukaj
Close this search box.

Kościół i rodzina potrzebują ratunku

Sytuacja, w jakiej znalazł się Kościół w przededniu Synodu daje powód do głębokiego niepokoju.

Radio Watykańskie przytoczyło słowa kardynała Roberta Saraha, prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, na początku wizyty duszpasterskiej w Beninie.   „Mam pełne zaufanie do afrykańskiej kultury i afrykańskiej wiary. Jestem pewny, że Afryka uratuje rodzinę i Kościół”. Przypomniał on, że za sprawą Afryki ocalała Święta Rodzina z Nazaretu. Teraz, dzięki Afryce, ocaleje rodzina ludzka – powiedział szef watykańskiej kongregacji.
Słowa kardynała, wypowiadane w kontekście synodu o rodzinie, brzmią dramatycznie. Sytuacja, w jakiej znalazł się Kościół w przededniu Synodu daje powód do głębokiego niepokoju. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny, abp Paglia, wzywa do wznowienia debaty na temat dopuszczenia rozwodników, żyjących w kolejnych związkach, do komunii świętej. Naciskają na to biskupi z Niemiec.
Przewodniczący episkopatu Szwajcarii, biskup Markus Büchel, kwestionuje nauczanie Pisma Świętego w kwestii homoseksualizmu. Arcybiskup Madrytu, Carlos Osoro wzywa do otwarcia Kościoła na homoseksualistów, rozwodników i transseksualistów. Konsekwencją tego „otwarcia” w prawie cywilnym są „homomałżeństwa” z prawem do adopcji.
Z pewnością, Kościół Katolicki i rodzina, potrzebuje w tej sytuacji ratunku. Podczas ubiegłorocznego Synodu Nadzwyczajnego, biskupi afrykańscy dali dowód, że Kościół może na nich liczyć. Podobnie zachowali się biskupi wywodzący się z Polski.
„Otwarcie” Kościoła na dewiantów oznacza zlikwidowanie ostatniego bastionu oporu w Europie i Ameryce. Pederaści od dawna przenikają do państwowych instytucji oświatowych. Przełamanie oporu Kościoła, oznacza wydanie dzieci w szkołach i przedszkolach na łup zboczeńcom.
Walka trwa. Prawowierni biskupi znajdują się pod rozmaitymi naciskami: finansowymi, medialnymi, kryminalnymi. Potrzebują wsparcia wiernych. Można go udzielić wchodząc na www.ratujrodzine.pl i podpisując „Synowską prośbę” do Ojca Świętego Franciszka. Miejmy nadzieję, że Polacy nie okażą się mniej godni zaufania od Afrykańczyków.

Mariusz Dzierżawski
www.ratujrodzine.pl

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Przeprosiny

Przepraszam osoby uznane za pokrzywdzone przez Sąd Rejonowy w Gdańsk-Południe w sprawie II K 194/21. Mariusz Dzierżawski

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN