Kopacz: Chodzi o decyzję. My: Nie, chodzi o życie.

p1060379Dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Rozpoczęliśmy go pikietą przed Sejmem RP. Pokazywaliśmy, że w Polsce nie wszystkie dzieci z zespołem Downa mogą świętować, bo ... niektóre są zabijane.

Następnie udaliśmy się do Sejmu na spotkanie z Marszałek Ewą Kopacz, by na jej ręce złożyć wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji". Pełnomocnik komitetu Kaja Godek, jako matka chłopca z zespołem Downa wyjaśniła pani Marszałek jak wygląda obecne prawo eugeniczne w rzeczywistości.

p1060379Dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Rozpoczęliśmy go pikietą przed Sejmem RP. Pokazywaliśmy, że w Polsce nie wszystkie dzieci z zespołem Downa mogą świętować, bo … niektóre są zabijane.

Następnie udaliśmy się do Sejmu na spotkanie z Marszałek Ewą Kopacz, by na jej ręce złożyć wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”. Pełnomocnik komitetu Kaja Godek, jako matka chłopca z zespołem Downa wyjaśniła pani Marszałek jak wygląda obecne prawo eugeniczne w rzeczywistości. Matce, która będąc w ciąży zaskoczona diagnozą, zamiast wsparcia proponuje się zamordowanie jej dziecka. Poza tym od początku różnicuje się wartość człowieka ze względu na jego stan zdrowia. To nie sprzyja chorym dzieciom i ich rodzinom.

Marszałek wyraziła troskę właśnie o stan społeczeństwa. Oznajmiła, że jej ogromnym życzeniem byłoby widzieć w Polsce społeczeństwo tolerancyjne, w którym chore dziecko jest tak samo traktowane jak zdrowe. Zdawała się nie zauważać, że właśnie prawo w sposób istotny kształtuje świadomość.

Według niej najważniejsze jest, by kobiety podejmowały „dobre” decyzje, choć na pytanie zastępcy pełnomocnika komitetu Mariusza Dzierżawskiego, czy zabicie dziecka jest według niej decyzją dobrą – nie odpowiedziała.

Marszałek ma 2 tygodnie na rejestrację komitetu. Po rejestracji zaczniemy zbierać podpisy. Liczymy na zaangażowanie ludzi sumienia. Liczymy na Ciebie.
{flike}
{vsig}galerie/ustawa2013/WniosekORejestr21.03.2013{/vsig}

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN