Kolejne podpisy z Lublina -relacja z pikiety

16 kwietnia 2016 roku w godzinach 1600-1730 odbyła się druga już zbiórka podpisów w sprawie proponowanego przez Fundację Pro – prawo do życia projektu ustawy.

16 kwietnia 2016 roku w godzinach 1600-1730 odbyła się druga już zbiórka podpisów w sprawie proponowanego przez Fundację Pro – prawo do życia projektu ustawy. Podczas półtoragodzinnej pikiety udało się uzyskać około 100 podpisów – drobny krok ku przekroczeniu wymaganego progu, by projekt trafił pod debaty Sejmu.

Zorganizowane przez lubelską komórkę zgromadzenie zwróciło uwagę wielu życzliwych naszej inicjatywie osób. Zdarzały się jednak przypadki przechodniów, którzy widząc transparenty wyrażali swą negatywną opinię wobec prezentowanych scen aborcji. Szczególnie wyróżnia się tu osobę mieniącą się tytułem psychiatry, z którą wolontariusze przeprowadzili długą rozmowę na temat słuszności naszych działań. Niestety, lekarz nie był zainteresowany merytoryczną rozmową uciekając się do retoryki ad personam, przy jednoczesnym ignorowaniu pytań wolontariuszki. Słowna potyczka zakończyła się znaną techniką reductio ad Hitlerum, w której działacze fundacji przyrównaniu zostali do członków Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników – NSDAP, a sam oskarżyciel czym prędzej odszedł.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/kkruk.jpg[/author_image] [author_info]Krzysztof Kruk – wolontariusz lubelskiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN