Kolejne miasto w boju o życie – wystawa w Chorzowie

IMG 6407 - KopiaRuszyła kolejna komórka naszej fundacji. Obrońcy życia z Chorzowa i okolic zorganizowali swoją pierwszą wystawę "Wybierz życie". Połączyliśmy ją z kilkoma plakatami z cyklu zdjęć: "40 faktów za życiem". Wystawa stanęła na terenie przy drewnianym kościele św. Wawrzyńca w Chorzowie. Jest to najmniejsza z Chorzowskich parafii.

IMG 6407 - KopiaRuszyła kolejna komórka naszej fundacji. Obrońcy życia z Chorzowa i okolic zorganizowali swoją pierwszą wystawę “Wybierz życie”. Połączyliśmy ją z kilkoma plakatami z cyklu zdjęć: “40 faktów za życiem”. Wystawa stanęła na terenie przy drewnianym kościele św. Wawrzyńca w Chorzowie. Jest to najmniejsza z Chorzowskich parafii. Początkowo miała stać tydzień, ale dzięki zgodzie księdza proboszcza, oglądać ją będzie można do 29 marca.
W pierwszą niedzielę pomimo porywistego wiatru czuwaliśmy przy wystawie i odpowiadaliśmy na pytania parafian. Zdziwiło nas, że jedynymi osobami jawnie okazującymi swoje niezadowolenie z faktu postawienia tej wystawy, było dwóch panów w bardzo podeszłym wieku. Oburzał ich sam fakt postawienia wystawy na terenie parafii, ale pośród kilku obraźliwych słów i ogólnie negatywnego podejścia, nie zdołaliśmy się dowiedzieć, jakie mają stanowisko odnośnie aborcji. Dzięki temu wiemy jednak, że w jakiś sposób nasze plakaty do nich przemówiły i nie pozostali na nie obojętni. Ludzie generalnie byli zainteresowani pomimo niesprzyjającej pogody i dobrze przyjęli naszą akcję, chociaż zdarzali się i tacy, którzy widząc plakaty, zasłaniali się parasolem.

IMG 6416 - KopiaJedynie pogoda sprawiła nam sporo problemów. Cały dzień musieliśmy zabezpieczać rusztowanie, bo wiatr wyrywał je z ziemi. Po południu żywioł wygrał, niemal całkowicie przewracając wystawę (pomimo umocnienia rusztowania), dlatego plakaty musiały zostać zwinięte aż do wtorku, gdy wiatr ucichł. 22 i 23 marca wyświetliliśmy również film :”October baby” w salce parafialnej.

{flike} 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN