Szukaj
Close this search box.

Kolejne ataki na wolontariuszy fundacji

Fundacja Pro-Prawo do Życia od dawna informuje, że tęczowe środowiska w bardzo agresywny sposób próbują ludziom, a szczególnie dzieciom narzucać swoją ideologię. Szczególnie wyraźnie widać to podczas zbiórek podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „stop pedofilii” przeciwko tzw. seksedukacji. Obrońcy deprawacji za wszelką cenę próbują utrudnić wolontariuszom przekazywanie prawdy o pedofilii.

Bardzo dużo dzieje się pod tym względem w Białymstoku. Agresorami nie są przypadkowe osoby, najczęściej są to działacze grup LGBT.

– Spotykaliśmy się już z wieloma formami agresji – mówi koordynator zbiórki podpisów w Białymstoku. – Najczęściej słyszymy wulgarne zaczepki i okrzyki, ale zdarza się, że ktoś próbuje zniszczyć nam megafon, póki co bezskutecznie. Jeden mężczyzna odciął nam również banery, ale został bardzo szybko spisany przez policjantów. Zdarzyła się też prowokacja – mężczyzna podszedł do naszego namiotu i udając jednego z nas, zaczął krzyczeć wulgarne hasła przeciwko homoseksualistom. Właśnie z takich powodów zawsze mamy ze sobą kamerę do nagrywania takich incydentów- opowiada.

Niestety służby, które powinny ochraniać zbierających podpisy, nie zawsze postępują tak, jak powinny.

– Kilkukrotnie mieliśmy spięcie z policją i strażą miejską podczas rozstawiania naszego nagłośnienia, namiotu lub banerów. Dopiero po dłuższej dyskusji mogłem kontynuować zgromadzenie. Mam nadzieję, że było to związane jedynie z nieznajomością prawa przez tych konkretnych funkcjonariuszy, a nie ze złą wolą – mówi koordynator zbiórki.

Z innym rodzajem ataku spotkali się w zeszły weekend wolontariusze w Krakowie. Podczas zbiórki podpisów pod kościołem jeden z przechodzących obok stoiska mężczyzn zabrał karty z podpisami i uciekł. Karty udało się odzyskać – wyrwali mu je inni ludzie, ale sprawca uciekł.

Fundacja Pro – Prawo do Życia podejmuje odpowiednie kroki prawne wobec sprawców tych i podobnych przypadków zakłócania zbiórek podpisów. Agresorzy powinni pamiętać, że narażają się na poważne konsekwencje. Art. 19 ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli mówi: „Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem przeszkadza w wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli albo przez nadużycie stosunku zależności wywiera wpływ na jej wykonywanie – podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN