Kolejna wystawa w Chorzowie

IMG 6580 - Kopia4 kwietnia na terenie Centrum Inicjatyw Społecznych w Chorzowie stanęła wystawa "Wybierz życie". To już kolejna taka akcja w tym mieście.

IMG 6580 - Kopia4 kwietnia na terenie Centrum Inicjatyw Społecznych w Chorzowie stanęła wystawa “Wybierz życie”. To już kolejna taka akcja w tym mieście.

Centrum Inicjatyw Społecznych mieści się w budynku, który należy do parafii św. Barbary i jest częściowo wykorzystywany przez parafię, a częściowo jako dzienny dom opieki dla osób z chorobą Alzheimera. Budynek służy również Chorzowianom dzięki współpracy m.in z Urzędem Pracy i OPS.Działają tu też: Klub Mamy, Klub Seniora, rękodzieła i inne grupy. Budynek odwiedzają zatem nie tylko osoby chodzące do kościoła.

Wystawa nie przypadkowo odwiedza to miejsce w tym terminie. Uprzejmy ksiądz proboszcz chciał, aby stała ona w trakcie wizytacji arcybiskupiej w parafii(ks. abp. Wiktor Skworc wizytuje obecnie wszystkie parafie w Chorzowie). W niedzielę mieliśmy niepowtarzalną okazję porozmawiać w kameralnej atmosferze z księdzem arcybiskupem o naszej wystawie oraz o rozpoczynającej się Inicjatywie Ustawodawczej “Stop pedofilii”.

Ks. abp. Wiktor Skworc bardzo przychylnie odnosił się do naszej wystawy i ogólnie działalności, jednocześnie zostawiając do indywidualnej decyzji każdego proboszcza to, czy zgodzi się na wystawę na terenie swojej parafii, czy też nie. Odnieśliśmy bardzo pozytywne wrażenie, gdyż arcybiskup poświęcił nam kilkanaście minut wysłuchując naszego stanowiska wobec aborcji dodając swoje poparcie w przypadku wystawy oraz uważnie wysłuchując informacji na temat zbierania podpisów w akcji “Stop pedofilii”. Wręczyliśmy mu również szczegółowe materiały na temat tej akcji.

{flike}

{vsig}komorki/Chorzów/wystawy/04.04.2014{/vsig} 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN