Kolejna rozprawa przeciwko obrońcom życia z Rzeszowa

pro familiaW dniu 20 stycznia br. odbyła się kolejna rozprawa przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie w procesie, który szpital Pro-familia wytoczył obrońcom życia Jackowi Kotuli i Przemysławowi Syczowi z Fundacji Pro-prawo do życia. Sąd wysłuchał zeznań świadków - położnej Agaty Rejman, która była przymuszana do uczestniczenia w aborcjach oraz Mariusza Dzierżawskiego, członka Rady Fundacji.

pro familiaW dniu 20 stycznia br. odbyła się kolejna rozprawa przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie w procesie, który szpital Pro-familia wytoczył obrońcom życia Jackowi Kotuli i Przemysławowi Syczowi z Fundacji Pro-prawo do życia. Sąd wysłuchał zeznań świadków – położnej Agaty Rejman, która była przymuszana do uczestniczenia w aborcjach oraz Mariusza Dzierżawskiego, członka Rady Fundacji. Nie możemy przekazać relacji z tej rozprawy, gdyż sąd utajnił postępowanie.

Szpital Pro-familia w procesie karnym zarzuca obrońcom życia, że dopuścili się przestępstwa zniesławienia z art. 212 kodeksu karnego, który miałoby polegać na tym, iż nazywali dokonywane w szpitalu aborcje zabijaniem dzieci.

Równocześnie toczy się przeciwko Jackowi Kotuli i Przemysławowi Syczowi proces cywilny z powództwa szpitala Pro-familia.

Kolejna odsłona procesu karnego będzie miała miejsce w marcu.

{flike} 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN