Szukaj
Close this search box.

Kolejna dewastacja wystawy „Wybierz życie” w Bydgoszczy

 IGP7430 01Po pamiętnych problemach związanych z przebiegiem wystawy „Wybierz życie" na starym Rynku w Bydgoszczy (dwukrotne bezprawne zdjęcie wystawy i jej dewastacja), kolejne lokalizacje przebiegały bez zakłóceń.

Zainteresowanie mediów pojawiło się w momencie, kiedy wystawa zawitała na Rondo Fordońskie- jedno z najważniejszych w mieście.

 IGP7430 01Po pamiętnych problemach związanych z przebiegiem wystawy „Wybierz życie” na starym Rynku w Bydgoszczy (dwukrotne bezprawne zdjęcie wystawy i jej dewastacja), kolejne lokalizacje przebiegały bez zakłóceń.

Zainteresowanie mediów pojawiło się w momencie, kiedy wystawa zawitała na Rondo Fordońskie- jedno z najważniejszych w mieście.

Gazeta Wyborcza ponownie opublikowała artykuł dotyczący wystawy. Podano termin planowanego zdjęcia jej z Ronda Fordońskiego- 19 maja. Nie wspomniano natomiast o innej, równoległej lokalizacji- terenie parafii na Ugorach.

Ku naszemu zdumieniu, rano w dniu planowanego zdjęcia wystawy okazało się, że jest ona zniszczona- tylko na Rondzie Fordońskim. Nieznani sprawcy pocięli plakaty i zabrali ich fragmenty, uniemożliwiając naprawę.

Ukazywanie prawdy jak widać boli coraz mocniej. Bydgoska komórka Fundacji Pro  zgodnie z planem przeniosła wystawę w nowe miejsce, zaś zniszczone plakaty zostaną zastąpione nowymi. Krąg osób wspierających naszą wystawę powiększa się nieustannie…

{flike}

 IGP7428 01 IGP7431 01 IGP7429 01

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN