Szukaj
Close this search box.

Kogo reprezentuje Rzecznik Praw Obywatelskich?

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar widzi większą potrzebę w zapewnieniu dostępu do aborcji niż ochrony nienarodzonych dzieci.

Artykuł 38 Konstytucji RP mówi, że „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”. Mimo to Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar widzi większą potrzebę w zapewnieniu dostępu do aborcji niż ochrony nienarodzonych dzieci. Z działań rzecznika może być również zadowolone lobby homoseksualne. RPO wspiera także deprawacyjne inicjatywy edukacyjne, np. „tęczowe piątki”.

„Mamy prawo decydować za szkołę i organizować tęczowe piątki” – My, czyli kto?

RPO podkreśla rolę „edukacji antydyskryminacyjnej i na rzecz równości.” – To nie są rzeczy przywiezione z Brukseli czy z jakiejś innej planety– mówił Adam Bodnar podczas konferencji na Uniwersytecie Wrocławskim. – One wypływają z naszego porządku konstytucyjnego. A edukacja równościowa jest częścią naszej historii. Nie ma bowiem demokratycznego państwa bez świadomych obywatelek i obywateli, którzy cenią różnorodność i równość płci. (…)Mamy prawo decydować za szkołę, co będzie w niej nauczane. Przykładem może być ostatni „tęczowy piątek” – dodał Rzecznik Praw Obywatelskich. Pytanie, o kim mówił Adam Bodnar, używając formy „my”?

Aborcjoniści też mogą się cieszyć ze słów rzecznika

W swoich ostatnich wystąpieniach RPO poruszał też kwestię aborcji. Niestety nie stanął po stronie zabitych, nienarodzonych dzieci.

– Obecnie w niektórych rejonach Polski pacjentki nie mają możliwości poddania się zabiegowi legalnej aborcji – stwierdził Adam Bodnar i dodał, że taki stan rodzi konieczność podjęcia odpowiednich działań.

– W Norwegii tabletka „dzień po” jest dostępna w aptekach, w Polsce trzeba najpierw pójść do lekarza. Nieuregulowany jest też dostęp do opieki ginekologicznej dziewcząt po 15 roku życia bez zgody rodziców (…) – wypowiedział się RPO podczas konferencji we Wrocławiu.

Tego typu pomysły są bardzo niebezpieczne i mogą prowadzić do tragedii. Najpierw mówi się o wizytach u ginekologa bez wiedzy rodziców, następnie legalizuje się również aborcję nastolatek bez ich wiedzy, jak to ma na przykład miejsce w Wielkiej Brytanii, o czym niedawno informowaliśmy. https://proprawodozycia.pl/polacy-w-wielkiej-brytanii-uwazajcie-aborcjonisci-zeruja-tu-na-nastolatkach/

Jeżeli swoimi wypowiedziami Rzecznik Praw Obywatelskich broni czyichś praw, to z pewnością nie dzieci mordowanych codziennie w wyniku aborcji.

źródła:

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/adam-bodnar-kobiety-maja-gorzej-konieczne-jest-wyrownywanie-szans?fbclid=IwAR0ibFEFTXaz_FR2j0SYCqrS8V6DYQTt2GbS1UNukpa2rV8xy4lhKFZRL2I

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN