Szukaj
Close this search box.

Katarzyna Lubnauer „Życie ludzkie zaczyna się po urodzeniu” – a może dopiero po 50-tce?

Na świecie są ludzie twierdzący, że na ciemnej stronie Księżyca mieszkają ufoludki, Ziemia jest płaska, czy, że Aleksander Wielki walczył z Wielką Lechią. Jest również poseł Lubnauer, która uważa, że życie zaczyna się po urodzeniu...

Na świecie są ludzie twierdzący, że na ciemnej stronie Księżyca mieszkają ufoludki, Ziemia jest płaska, czy, że Aleksander Wielki walczył z Wielką Lechią. Jest również poseł Lubnauer, która uważa, że życie zaczyna się po urodzeniu…

Oto co powiedziała w programie „Kawa na ławę”: „Po pierwsze, (naród) nie zabija swoich dzieci. Przypomnę, że to jest jedna z nomenklatur, którą wprowadzają środowiska fundamentalistyczne. Pojęcie dziecka poczętego. Nie ma takiego pojęcia. To jest zarodek, płód. Życie ludzkie jest w momencie, w którym dziecko się urodzi, a wcześniej nie ma takiego pojęcia.”

Wyśmianie tej wypowiedzi powinno być wystarczającym komentarzem, ale osoby myślące podobnie jak poseł Lubnauer informujemy, że istnieje coś takiego jak pojęcie dziecka poczętego.

Polskie i międzynarodowe prawo – uchwalone przez polityków różnych opcji operuje tym terminem.
Art.157a § 2. kodeksu karnego: „nie popełnia przestępstwa lekarz, jeżeli uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia dziecka poczętego są następstwem działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia niebezpieczeństwa grożącego zdrowiu lub życiu kobiety ciężarnej albo dziecka poczętego.
Art 2. ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka: „dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności”
Konwencja o prawach dziecka ONZ: „dziecko z uwagi swoją niedojrzałość fizyczną oraz umysłową wymaga szczególnej troski i opieki w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed, jak i po urodzeniu”

Płód, zarodek, embrion, zlepek komórek – te sformułowania w ustach feministek służą jedynie po to, aby odczłowieczyć dzieci w łonach matek i promować ich zabijanie przed narodzeniem. Te niepełnosprawne, ale nie tylko – wszystkie niechciane dzieci.

Już za rok Katarzyna Lubnauer skończy 50lat – Pani poseł jeszcze dużo przed Panią, niektórzy twierdzą, że życie zaczyna się po 50-tce.

PS.
Jeden z internautów w dobry sposób skomentował wypowiedź posłanki: „ta pani potrzebuje dużo modlitwy” – my również tak uważamy i do tego zachęcamy.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/11/jan-both.png[/author_image] [author_info]Jan Both – wolontariusz Fundacji Pro – Prawo do Życia, komórka Wrocław[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN