Szukaj
Close this search box.

Kobieta oskarżona o przeszkadzanie w naszej manifestacji kandydatką na prezydenta miasta Wrocław

Jedną z kandydatek na fotel prezydenta miasta Wrocław jest Marta Lempart. Osoba o ultralewicowych poglądach i jedna z liderek tak zwanego "Ogólnopolskiego Strajku Kobiet", szerzącego kłamstwa o inicjatywie ustawodawczej "Stop Aborcji" oraz opowiadającego się za prawem do zabijania nienarodzonych.

Jedną z kandydatek na fotel prezydenta miasta Wrocław jest Marta Lempart. Osoba o ultralewicowych poglądach i jedna z liderek tak zwanego „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet”, szerzącego kłamstwa o inicjatywie ustawodawczej „Stop Aborcji” oraz opowiadającego się za prawem do zabijania nienarodzonych. Związana również z KOD-em.

Tymczasem, sama Marta Lempart wsławiła się między innymi zakłócaniem legalnych manifestacji. Również tych organizowanych przez Fundację Pro-Prawo do Życia. „Jesteście kłamcami. Kłamiecie w biały dzień. Przestańcie kłamać” – wrzeszczała przez megafon podczas publicznego różańca o odnowę narodu polskiego, zakłócając modlitwę. Po wezwaniu na komendę tłumaczyła, że pozwoliła jej na to jej własna interpretacja prawa o zgorszeniu publicznym.

Kandydatce Marcie Lempart 21 sierpnia szykuje się jeszcze jedna sprawa. Oskarżona jest ona bowiem o kradzież tabliczki podczas Kongresu Kobiet podczas pikiety zorganizowanej podczas Fundację Pro-Prawo do Życia, gdzie wolontariusze pokazywali, że prawdziwa przemoc dotyczy bardzo często właśnie kobiet przed narodzeniem, a organizatorzy kongresu wręcz tę przemoc pochwalają. Oskarżona, póki co, nie przyznaje się do winy.

Wyborcy Marty Lempart mogą również nie obawiać się, że wybierają osobę odznaczającą się kulturą dialogu i wypowiedzi. Na facebooku zdarza jej się bowiem nazywanie prof. Bogdana Chazana sadystą oraz wypowiedzi, takie jak ta z 29 marca: „My nie będziemy tak kicać jak zajączki! To Wy tak kicacie: Episkopat coś powie, to Wy hop! Kobiety tupną nogą, to Wy hyc, w drugą stronę! PAJACE! DOROŚNIJCIE!” czy też: „W niedzielę idziemy do źródła zła, zażądać od Episkopatu, żeby odwołał swoje pieski.” Nie przeszkadzają jej również chamskie i wulgarne hasła na transparentach podczas strajków. Za to przerażają ją, i słusznie, plakaty antyaborcyjne z efektem tego, o co walczy.

Czy takiego prezydenta chce Wrocław?

Źródło: https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/marta-lempart-z-zarzutem-za-naruszenie-ustawy-o-ochronie-srodowiska,785087.html

Zdjęcie: By Silar [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

 

...

Więcej interesujących treści

mezczyzna

Jestem ojcem zabitego dziecka

Jestem ojcem martwego dziecka. Ostatnio codziennie to do mnie wraca, choć minęło już tyle lat.

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN