Kampania „Stop aborcji” na ulicach Wrocławia. Informujemy o zabijanych dzieciach w Oleśnicy!

W ostatni wtorek Fundacja Pro - Prawo do Życia informowała mieszkańców Wrocławia o aborcjach wykonywanych w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy. Placówka jest obecnie miejscem, gdzie zabija się najwięcej nienarodzonych dzieci w Polsce.

Już po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zakazywał aborcji z powodów eugenicznych, czyli na dzieciach podejrzanych o choroby, w Oleśnicy wykonano aż 84 aborcje (75 w 2022 roku). Wszystkie z tzw. przesłanek psychiatrycznych. Jednak z pisma, które Fundacja otrzymała w trybie dostępu do informacji publicznej wynika, że 71 z 75 aborcji wykonanych w zeszłym roku przeprowadzono na dzieciach, u których stwierdzono albo podejrzewano choroby lub wady genetyczne (m.in. Zespół Downa).

Wcześniej w oleśnickim szpitalu w ogóle nie wykonywano aborcji z tzw. przesłanek psychiatrycznych. Fundacja planuje w związku z tym kolejne akcje informacyjne dotyczące nienarodzonych dzieci zabijanych w PZS w Oleśnicy. Zachęcamy do wspierania Fundacji modlitewnie i finansowo, a także do włączenia się w akcje w obronie dzieci nienarodzonych w tym i w innych miastach.

Zobacz nagranie z kampanii:

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN