Szukaj
Close this search box.

Lekarze dwukrotnie naciskali na aborcję. Teraz Josie ma dwa lata i ma się dobrze

Para, która dwukrotnie odmówiła zabicia swojej nienarodzonej córki po negatywnej diagnozie, zachęciła innych rodziców, aby nigdy nie tracili nadziei.

Courtney i Andrew są dziś rodzicami zdrowej 2-letniej córki o imieniu Josie. Jednak gdy matka Josie była w ciąży, otrzymała złe wieści: podczas badania USG wykryto, że w macicy jest bardzo mało płynu owodniowego. Jej nienarodzone dziecko miało być chore i mogło umrzeć zaraz po urodzeniu lub nawet przedtem. Zachęcono ją do aborcji, by „oszczędzić córce cierpień”.

Bóg dał nam to dziecko i Bóg zabierze je, jeśli zechce” – skomentowała nieludzką zachętę lekarza Courtney. Jednak ten wciąż naciskał na zamordowanie nienarodzonego dziecka. „Lekarz nalegał, mówiąc że ​​jeśli zmienimy zdanie, będziemy mieli mało czasu, ponieważ byłam w 22 tygodniu ciąży, a aborcja w Pensylwanii jest legalna do 24 tygodnia” – powiedziała Courtney. „Nie użył słowa aborcja, a terminacja, zakończenie ciąży, tak jakby zakończenie ciąży miało rozwiązać kłopot związany z chorobą” – dodała.

Rodzice Josie po raz kolejny odmówili, prosząc znajomych i przyjaciół o modlitwę. 17 marca 2018 r. urodziła się Josie, a jej rodzicom polecono przygotować się na najgorsze, gdyż noworodek nie potrafił samodzielnie oddychać. Jednak gdy tylko rodzice ponownie poprosili o modlitwę za Josie, jej wyniki zaczęły się poprawiać na tyle, że dwa dni później mogła oddychać samodzielnie. Spadło również podwyższone ciśnienie krwi i zaczęły goić się płuca, które wcześniej były uszkodzone.

Josie jest zdrowa. Co gdyby tak nie było?

Dziś Josie ma dwa lata i jest zdrowa. Jej rodzice zaś mają nadzieję, że ich historia pomoże innym, którzy usłyszeli podobną propozycję od lekarza. Courtney zachęca matki w ciąży, by nie pozwoliły na zabicie swojego dziecka, nawet przy krytycznych diagnozach.

Gdyby Josie okazała się być chora i niepełnosprawna, również miałaby prawo żyć, tak samo jak każdy z nas. Warto jednak wiedzieć, że nie każda diagnoza jest taka, jaką podaje nam lekarz. Znamy mnóstwo historii, gdzie dziecko z całą pewnością miało urodzić się chore i niepełnosprawne. Dziś jest zdrowe albo też niepełnosprawność okazała się być do niewielka.

Źródło: https://www.lifenews.com/2020/05/…shes-2/

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN