Szukaj
Close this search box.

Jesteś prawnikiem? Dołącz do drużyny Ocalone.org

Ocalone.org to inicjatywa skierowana do kobiet, dzieci i całych rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. Prowadzimy infolinię i czata. Można do nas napisać i zadzwonić całkowicie anonimowo i otrzymać wsparcie. Pomagamy bez oceniania. W każdej sytuacji. Ratujemy dzieci przed aborcją, pomagamy w znalezieniu dobrych lekarzy, wspieramy matki w wychowaniu dzieci, pomagamy finansowo i doradzamy w kwestiach administracyjnych, prawnych i organizacyjnych.

Ostatnie miesiące pokazały, że kobiety, które zgłaszają się do nas, bardzo często potrzebują porady lub pomocy prawnej. Przybywa przypadków przemocy, zastraszania, nakłaniania do aborcji, ale też zwyczajnego uciekania przez ojców od odpowiedzialności. Te kobiety naprawdę potrzebują naszego wsparcia. Często mają już starsze dzieci, rodzinę na utrzymaniu i w momencie zajścia w ciążę tracą grunt pod nogami. Nie wiedzą, co robić. Nasi zaprzyjaźnieni prawnicy cały czas świadczą taką pomoc chętnie i nieodpłatnie, ale potrzebujących ciągle przybywa. Dlatego ogłaszamy nabór na wolontariuszy-prawników.

Od kilku tygodni pomagamy na różne sposoby nastolatce, która zaszła w ciążę. Jednym z tematów jest doradztwo prawne dotyczące ojcostwa dziecka, ale też kwestie związane z zasiłkami i możliwością ukończenia szkoły. Dwa miesiąca temu zgłosiła się do nas rodzina z czwórką dzieci i piątym mającym się wkrótce narodzić, która potrzebowała wsparcia prawnego w związku z zaszłościami podatkowymi sprzed lat. Sytuacja była krytyczna. Udało nam się im pomóc i teraz spokojnie czekają na narodziny kolejnego potomka. Teraz pomagamy młodej kobiecie w ciąży, która nie może liczyć na ojca dziecka, a wręcz podejmując z nim rozmowy obawia się o swoje bezpieczeństwo. Nie chce jednak rezygnować ze swoich i dziecka praw do wsparcia przez biologicznego ojca. 

Takich i innych spraw jest coraz więcej. Niemal każdy kontakt z potrzebującą kobietą czy rodziną w którymś momencie wymaga pomocy prawnej.

Poszukujemy prawników, najchętniej posiadających doświadczenie z zakresu prawa rodzinnego. Możesz pomóc? Zgłoś się do nas. Zakres współpracy ustalimy indywidualnie. Napisz na anna.szczerbata@proprawodozycia.pl

...

Więcej interesujących treści

Policjant wyrywa baner dzialaczowi z reki

Groźna prawda o zabijaniu dzieci

W ocenie oleśnickich władz i funkcjonariuszy policji rozrywanie dzieci nienarodzonych na kawałki, trucie ich śmiertelnym zastrzykiem jest w porządku, ale pokazywanie prawdy o tym procederze

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN