Szukaj
Close this search box.

Jakie banery NIE przeszkadzają prezydentowi Opola?

"Jestem oburzony banerem, który decyzją Wspólnoty Mieszkaniowej został zawieszony przy ul. Sądowej/Ks. Opolskich. Na tego typu treści nie ma miejsca w przestrzeni publicznej Opola. Dlatego osobiście zwrócę się do członków Zarządu Wspólnoty o reakcję i niezwłoczne usunięcie baneru."

„Jestem oburzony banerem, który decyzją Wspólnoty Mieszkaniowej został zawieszony przy ul. Sądowej/Ks. Opolskich. Na tego typu treści nie ma miejsca w przestrzeni publicznej Opola. Dlatego osobiście zwrócę się do członków Zarządu Wspólnoty o reakcję i niezwłoczne usunięcie baneru. Państwa zachęcam do tego samego!” – mogliśmy przeczytać na oficjalnym profilu facebookowym opolskiego prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.

O tym, że parady homoseksualne w opolskiej przestrzeni panu Wiśniewskiemu nie przeszkadzają, a wręcz przeciwnie, już pisaliśmy. Okazuje się jednak, że w Opolu wiszą plakaty, które rzeczywiście powinny zwrócić jego uwagę i zostać natychmiast zdjęte.

Półnagie, prężące się kobiety, reklamujące nocny klub tuż obok budynków mieszkalnych i na widoku pasażerów wysiadających na przystanku autobusowym? Reklama klubu go-go z cieniami nagich kobiet, tańczących na rurze? Sugestywne oznaczenie burdelu, gdzie również na plakacie znajduje się kobieta w pozycji jednoznacznej seksualnie? Brzmi jak koszmar. Z pewnością w mieście, gdzie roi się od takich reklam, nie chcielibyśmy wychowywać swoich dzieci.

Takim miastem jest jednak Opole, pod władzą pana Arkadiusza Wiśniewskiego. Na facebooku mimo wszystko nie widać oburzenia praktycznie rozebranymi kobietami, reklamującymi domy uciech seksualnych. Prezydent woli zajmować się „kontrowersyjnym” w jego mniemaniu banerem, ukazującym prawdę o mordowaniu nienarodzonych oraz o sądach opolskich i przypominającym katyńskie zbrodnie.

Wszystko wskazuje więc na to, że Arkadiuszowi Wiśniewskiemu nie o kontrowersję chodzi – szczególnie że dużo mniej popierane w przestrzeni są agresywne i seksualizujące parady równości. Bardziej bolą go tematy poruszone na bilbordzie Fundacji Pro-Prawo do Życia – aborcyjne zbrodnie i zagrożenie dla mówienia prawdy. Prezydent Wiśniewski prawdy się boi. Nagie kobiety w przestrzeni publicznej zagrożenia już nie stanowią.

 

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/Karolina-Jurkowska.jpg[/author_image] [author_info]Karolina Jurkowska – Fundacja Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN