Jak walczyć w obronie nienarodzonego człowieka?

Ktoś, kto dłuższy czas interesuje się obroną życia nienarodzonego, zapewne wie, że przyjmuje ona wielorakie postaci. Z drugiej strony wiele osób przyjmuje postawy rodzaju “nie ma sensu przejmować się czymś, na co i tak nie mam wpływu”. Nic bardziej mylnego.

Ktoś, kto dłuższy czas interesuje się obroną życia nienarodzonego, zapewne wie, że przyjmuje ona wielorakie postaci. Z drugiej strony wiele osób przyjmuje postawy rodzaju “nie ma sensu przejmować się czymś, na co i tak nie mam wpływu”. Nic bardziej mylnego. Możemy zmienić świat wokół nas w ogromnym stopniu, czy sobie zdajemy z tego sprawę czy nie.

Pierwszą i podstawową formą jest głoszenie prawdy o niezbywalnym prawie do życia dzieci w łonie matki w czasie codziennych rozmów. Jeśli nie zamykamy się w proliferskim towarzystwie wzajemnej adoracji, niewątpliwie w czasie rodzinnych spotkań czy towarzyskich pogaduszek ze znajomymi, a nawet w Internecie, może pojawić się kontrowersyjny temat aborcji. Musimy wtedy odważnie mówić o tym, że aborcja to morderstwo i racjonalnie to uzasadnić. Nieraz zdarzało mi się zaobserwować, że tak prozaiczne rozmowy albo od razu zmieniły podejście konkretnych osób, albo zasiały ziarno, które przyczyniło się do późniejszej przemiany.

Taka postawa to oczywiście bardzo dużo, ale sądzę, że w tak ważnej sprawie warto podjąć walkę na dużo większą skalę. Sam w mojej pierwszej akcji Fundacji Pro – Prawo Do Życia uczestniczyłem wiosną 2017. Od początku wiedziałem, mimo pewnych zwątpień po drodze, że te zmagania są potrzebne, wartościowe oraz skuteczne. Działania z ramienia Fundacji nie są niczym innym jak głoszeniem prawdy o wartości ludzkiego życia, przedłużeniem wyżej wspomnianej postawy, ale na większą skalę. Więc jeśli jeszcze nie jesteś wolontariuszem, zapraszamy do dołączenia, mimo dręczących cię być może wątpliwości. A po drodze odkryjesz, że możesz brać udział w ogromnej ilości niesamowitych i istotnych inicjatyw, poznać wspaniałych ludzi, którzy mogą się okazać twoimi przyjaciółmi na całe życie i wiele innych – to prawdziwa przygoda, gdzie nie wiesz, co czeka na ciebie za rogiem.

Oczywiście działalność w naszej organizacji to nie jedyna forma aktywności na rzecz nienarodzonych. Istnieją również instytucje zajmujące się pomocy matkom, które myślą o aborcji i materialnym (i nie tylko) wsparciem tym, które z niej zrezygnowały. Pomocne są również Marsze dla Życia i inne publiczne sposoby na głoszenie podstawowych praw każdej osoby.

Wiele osób ze środowisk pro life to osoby wierzące. Dla chrześcijan modlitwa w intencji życia powinna stać się regularnym elementem codzienności. Kościół oferuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, róże różańcowe i wiele innych modlitw, również za wstawiennictwem świętych, którzy wsławili się walką z aborcją lub poświęceniem dla nienarodzonych.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2018/07/radosław-szalek.jpg[/author_image] [author_info]Radosław Szalek – Fundacja Pro-Prawo do Życia; koordynator komórki Kalisz[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN