Jak rozmawiać ze zwolennikami aborcji?

My, wołający w imieniu tych, którzy sami obronić się nie mogą, często musimy bronić naszych poglądów. Wiele osób nie rozumie, że prawo do życia jest podstawowym, niezbywalnym prawem człowieka i nie zależy od religii, światopoglądu i innych czynników.

My, wołający w imieniu tych, którzy sami obronić się nie mogą, często musimy bronić naszych poglądów. Wiele osób nie rozumie, że prawo do życia jest podstawowym, niezbywalnym prawem człowieka i nie zależy od religii, światopoglądu i innych czynników. Spotykamy się ze sporą ilością ataków i agresji z powodu głoszenia tej prawdy. Niestety część z nas nie wie czasami jak w takiej sytuacji sobie radzić i jak się zachować.

Przede wszystkim wiedz, drogi obrońco życia nienarodzonego, że świat zmienisz miłością, nie nienawiścią. Jeśli wdasz się w kłótnię pełną agresji albo w inny sposób pozwolisz przejąć Twoim emocjom kontrolę, wzbudzisz tylko jeszcze większą niechęć i większą ilość złych emocji, oddalając tę osobę (i inne) od dobra. Podstawą jest spokój i opanowanie – pamiętaj, że walczysz o swoich przeciwników, nie z nimi. Racjonalnie i spokojnie odpowiadaj na argumenty adwersarza, wykaż mu błędy logiczne, jeśli je popełnia. Powiedz o naukowym potwierdzeniu faktu, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia. Jeśli widzisz, że rozmową nic nie osiągniesz, zamilcz.

Ogromna część proliferów funkcjonuje na Facebooku, Twitterze, innych mediach społecznościowych oraz forach internetowych. Tutaj, choć warunki są zupełnie inne, obowiązują te same zasady. Nie pozwalajmy sobie na “pyskówkę”, pełną negatywnych przeżyć wymianę inwektyw i argumentów ad personam. Kiedy przeczytasz post lub komentarz dyskutanta, pomyśl “chciałbym, aby był po naszej stronie”, zerknij na jego/jej tekst ponownie, najlepiej kilka razy i kontrolując emocje oraz zachowując szacunek odpowiedz, wykazując słabe punkty w wypowiedzi osoby, z którą piszesz. I dalej powiedz o ogromnej wartości życia – każdego, także tego narodzonego – i pozytywnych alternatywach dla aborcji oraz sposobach walki z zabijaniem. Pokażmy, że działacze pro life to pełne prawdziwej miłości, pokory i rozsądku osoby – tak, aby ludzie na nas patrzyli i mówili “chcę być taki jak on/ona”.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2018/07/radosław-szalek.jpg[/author_image] [author_info]Radosław Szalek – Fundacja Pro-Prawo do Życia; koordynator komórki Kalisz[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

polskie towarzystwo ginekologów i położników

Ginekolog = Terminator?

Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników wydało rekomendacje w sprawie zabijania dzieci przed narodzeniem. Chodzi między innymi o bałagan prawny, wywołany jeszcze przez poprzednią partię rządzącą,

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN