Jak bronić życia – kurs dla prolajferów

fot. Dorota Niedzwiecka kurs WroclawŻycie ludzkie zaczyna się od poczęcia. Ludzi się nie zabija. Jak o tym mówić skutecznie? – takie pytanie postawili przed uczestnikami trenerzy podczas warsztatów dla pro-liferów, organizowanych przez Fundację PRO- Prawo do Życia, 25 stycznia we Wrocławiu.

fot. Dorota Niedzwiecka kurs WroclawŻycie ludzkie zaczyna się od poczęcia. Ludzi się nie zabija. Jak o tym mówić skutecznie? – takie pytanie postawili przed uczestnikami trenerzy podczas warsztatów dla pro-liferów, organizowanych przez Fundację PRO- Prawo do Życia, 25 stycznia we Wrocławiu.

Kurs przeznaczony był dla członków i sympatyków Fundacji. – Dajemy narzędzia do skutecznego działania, szczególnie w kontekście akcji podejmowanych przez Fundację: przeprowadzenia pikiety, lekcji w szkole, zorganizowania wystawy pro-life – mówił Jacek Fabisiewicz, zawodowy trener, jeden z prowadzących zajęcia.

We Wrocławiu w sobotę w warsztatach wzięło udział 16 osób; w tym: 8 kobiet i 8 mężczyzn. Zdecydowanie przeważały osoby do 30. roku życia, m.in. studenci kierunków medycznych, pragnący skutecznie chronić życie w swoim zawodzie.

Zwieńczeniem warsztatów była „konferencja prasowa” – ćwiczenie, podczas którego uczestnicy wcielili się w rolę dziennikarzy pro-death, przygotowując zestaw stresujących pytań.

To ćwiczenie odblokowuje ludzi do rozmów z mediami – mówił Mariusz Dzierżawski, doradca zarządu Fundacji PRO-, trener tej części warsztatów. – Odpowiadając na pytania, warto skupić się na tym, że argumenty za życiem są dwa: życie ludzkie zaczyna się od poczęcia – to fakt, którego nie da się obalić – i ludzi się nie zabija. To pomaga uniknąć rozmydlenia przekazu wobec nawet najtrudniejszego adwersarza.

Drugą skuteczną metodą przekonywania jest odwołanie się do emocji: nie tyle używając argumentów, co pokazując oczywiste fakty. Taki sposób przekazu jest czytelny dla biernych odbiorców mediów, którzy mają bardziej rozwiniętą sferę emocjonalną – instruował Dzierżawski.

Co o warsztatach powiedzieli ich uczestnicy? Adam Brawata, student fizjoterapii: – Dzisiejsze warsztaty dały mi siłę do działania, nowe argumenty i zrozumienie drugiego człowieka. Zdałem sobie sprawę, że prawdy o aborcji nie da się przedstawiać w sposób delikatny. Bo aborcja nie jest delikatna. Bardzo cenię sobie też obecność na zajęciach pani Kai Godek, która opowiadając o swoim doświadczeniu, pomogła mi zrozumieć, jak sugestie lekarzy może oddziaływać na kobietę w ciąży.

Kursy dla pro-liferów są organizowane przez Fundację średnio dwa razy w miesiącu w różnych miastach Polski. Można się na nie zapisywać poprzez stronę Fundacji: https://proprawodozycia.pl/

Dorota Niedźwiecka

Tekst ukazał się na www.pch24.pl 
fot.: Dorota Niedźwiecka 

Jeśli masz w swoim środowisku grupę ludzi, która chciałaby działać na rzecz ochrony nienarodzonych, napisz do nas (e-mail: kurs@proprawodozycia.pl)! Przyjedziemy i zorganizujemy dla Was kurs. 

{flike} 

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN