„Ja bym tej ciąży nie kontynuował”

„Ja bym tej ciąży nie kontynuował”

Bardzo dziękuję za Wasze niezwykłe działania. Jestem pod wielkim wrażeniem Waszej wytrwałości i skuteczności.

Jestem mamą czwórki dzieci, jedno z nich urodziło się bardzo chore, również próbowano namówić mnie na terminację ciąży i często powtarzano, że mam czas do 24 tygodnia. Nikt nie zwracał uwagi na to, że się nie godziłam, nikt z lekarzy nie zaproponował wsparcia psychologa w tym bardzo trudnym czasie. Słyszałam, że urodzę „roślinę” a lekarz w Warszawie dr Roszkowski powiedział do mnie „Ma pani 100% pewności, że urodzi pani ekstremalnie chore dziecko. Ja bym tej ciąży nie kontynuował”

Urodziłam w Krakowie przy ul Kopernika, gdzie kierowniczka nie pozwoliła mojemu mężowi wejść na salę, mówiąc „Przecież i tak nie wiadomo, co się urodzi i co z tego będzie„.

Córka urodziła się z wytrzewieniem jelit i artrogrypozą. Ma sztywne stawy i brak mięśni. Jest wspaniałą dziewczynką, niezwykle mądrą, świetnie pływa i jest naszym wielkim szczęściem. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby jej nie być. Jeszcze raz dziękuję Państwu za nieustanną walkę o prawo do życia dla wszystkich dzieci! 

Izabela Wilczyńska

Także mogą Cię zainteresować:

Popierasz to co robimy?

Wesprzyj nasze akcje

stań po stronie życia

Witaj na Stronie Życia – nowym serwisie Fundacji Pro-Prawo do Życia.

Postanowiliśmy połączyć wszystkie dotychczasowe serwisy w jeden, aby sprawniej dostarczać informacje na temat ochrony życia i bezpieczeństwa dzieci.

W dniu premiery znajdziesz tu informacje z serwisów stopaborcji.pl, stoppedofilii.pl oraz petycje z ratujdzieci.pl. W kolejnych miesiącach portal będzie uzupełniany o nowe funkcjonalności.