Szukaj
Close this search box.

„Ja bym tej ciąży nie kontynuował”

Bardzo dziękuję za Wasze niezwykłe działania. Jestem pod wielkim wrażeniem Waszej wytrwałości i skuteczności.

Jestem mamą czwórki dzieci, jedno z nich urodziło się bardzo chore, również próbowano namówić mnie na terminację ciąży i często powtarzano, że mam czas do 24 tygodnia. Nikt nie zwracał uwagi na to, że się nie godziłam, nikt z lekarzy nie zaproponował wsparcia psychologa w tym bardzo trudnym czasie. Słyszałam, że urodzę „roślinę” a lekarz w Warszawie dr Roszkowski powiedział do mnie „Ma pani 100% pewności, że urodzi pani ekstremalnie chore dziecko. Ja bym tej ciąży nie kontynuował”

Urodziłam w Krakowie przy ul Kopernika, gdzie kierowniczka nie pozwoliła mojemu mężowi wejść na salę, mówiąc „Przecież i tak nie wiadomo, co się urodzi i co z tego będzie„.

Córka urodziła się z wytrzewieniem jelit i artrogrypozą. Ma sztywne stawy i brak mięśni. Jest wspaniałą dziewczynką, niezwykle mądrą, świetnie pływa i jest naszym wielkim szczęściem. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby jej nie być. Jeszcze raz dziękuję Państwu za nieustanną walkę o prawo do życia dla wszystkich dzieci! 

Izabela Wilczyńska

...

Więcej interesujących treści

Jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną?

Działacz Fundacji Pro-Prawo do Życia Bawer Aondo-Akaa mówi o tym, jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną. Podkreśla przy tym znaczenie stawania w obronie słabszych. Dobrym przykładem są

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN