Szukaj
Close this search box.

Inicjatywa Feministyczna walczy „do ostatniej kropli krwi” o prawo do aborcji na żądanie

Ugrupowanie, które weszło w skład tzw. Koalicji Europejskiej, zapowiada bezpardonową walkę o prawo do mordowania nienarodzonych na żądanie do 12 tygodnia ciąży.

Koalicję Europejską tworzą obecnie takie partie i ugrupowania, jak: PO, PSL, SLD, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska, Unia Europejskich Demokratów, Inicjatywa Feministyczna, Komitet Obrony Demokracji, Wolność i Równość, Wolne Sądy, Socjaldemokracja Polska.

Inicjatywa Feministyczna dołączyła do KE w połowie maja, co było według jej liderki Elżbiety Jachlewskiej efektem współpracy z LSD: Mamy wspólne postulaty, SLD – jeśli chodzi o prawa reprodukcyjne czy prawa kobiet – też jest partią lewicową.

O planach Inicjatywy Feministycznej odnośnie mordowania nienarodzonych Jachlewska mówi tak: Będziemy o to walczyć do ostatniej kropli krwi. Na pewno nie złagodzimy naszego programu. Tutaj nie pójdziemy na kompromis. Ponadto w programie dawnej Partii Kobiet oprócz bezwzględnego prawa ciężarnych do morderstwa na żądanie do 12. tygodnia ciąży znalazł się również postulat dopuszczalności zabójstwa dziecka po upływie 12. tygodnia ciąży – w przypadku gdy np. ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki.

A jakie są postulaty Inicjatywy Feministycznej jeśli chodzi mniejszości seksualne? Tutaj też jest tragicznie, ponieważ ugrupowanie optuje m.in. za pilnym przyjęciem ustawy o uzgodnieniu płci i ustawy o związkach partnerskich, a także postuluje zwiększenie ochrony prawnej grup narażonych na dyskryminację, m.in. ściganie tzw. przestępstw z nienawiści ze względu na płeć i orientację seksualną.

Warto wziąć pod uwagę programy Inicjatywy Feministycznej oraz innych partii, oddając 26 maja głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. My wiemy już, na kogo z pewnością NIE zagłosujemy.

Źródło: https://www.tvp.info/42676525/liderka-inicjatywy-feministycznej-bedziemy-walczyc-o-aborcje-do-ostatniej-kropli-krwi

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN