Ile Gosnell’ów działa w Polsce?

lekarz noz krew - kopia72- letni aborcjonista Kermit Gosnell, któremu postawiono setki zarzutów, w tym zabicie kilku noworodków i nieumyślne spowodowanie śmierci 41-letniej kobiety został skazany przez Sąd w Filadelfii. Sąd uznał go winnym morderstwa pierwszego stopnia, gdyż po żywych narodzinach dzieci przecinał ich kręgosłup nożyczkami. Gosnell złamał również prawo stanu Pensylwania, które zakazuje dokonywania aborcji po 24 tygodniu ciąży. Adwokat Gosnella nie powołał żadnych świadków, w tym - jego samego, a argumentując powiedział, że to " 'absurdalne' twierdzić, że dziecko żyło tylko dlatego, że się poruszało".

lekarz noz krew - kopia72- letni aborcjonista Kermit Gosnell, któremu postawiono setki zarzutów, w tym zabicie kilku noworodków i nieumyślne spowodowanie śmierci 41-letniej kobiety został skazany przez Sąd w Filadelfii. Sąd uznał go winnym morderstwa pierwszego stopnia, gdyż po żywych narodzinach dzieci przecinał ich kręgosłup nożyczkami. Gosnell złamał również prawo stanu Pensylwania, które zakazuje dokonywania aborcji po 24 tygodniu ciąży. Adwokat Gosnella nie powołał żadnych świadków, w tym – jego samego, a argumentując powiedział, że to ” ‘absurdalne’ twierdzić, że dziecko żyło tylko dlatego, że się poruszało”.

Zeznania świadków o tym, że Gosnell trzymał w lodówce ucięte stópki dzieci jako “trofea”, że dowcipkował zabijając dziecko, że jest tak duże, że mogłoby “odprowadzić go na przystanek autobusowy”, że abortował dzieci, które mierzyły od 45 do 61 centymetrów mrożą krew w żyłach.

O tym co się dzieje w polskich szpitalach tak naprawdę nic nie wiemy. Sprawozdanie Rady Ministrów z wykonania ustawy aborcyjnej nie mówi w jaki sposób giną dzieci, w jakich warunkach. Wielokrotnie pytaliśmy o to szpitale i Ministerstwo Zdrowia, ale wszyscy milczą jak grób. Nie raportuje się tego, czy rodzą się żywe, czy je się potem “dobija” poprzez przecięcie kręgosłupa. Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że to lekarz ma sobie zdecydować, kiedy “na oko” dziecko będzie zdolne do przeżycia. Bo jeśli “na oko” nie będzie to można zabić.

Ogłoszenie wyroku w sprawie Kermita Gosnella odbędzie się za tydzień. Otrzyma prawdopodobnie wyrok śmierci. W Polsce ginekolog ze Skarżyska Kamiennej, który również dokonał aborcji otrzymał karę 800 złoty grzywny (za aborcję zainkasował 2000zł), gdyż jak stwierdził sędzia taka kara jest adekwatna do czynu, a wyrok ma być “odstraszający dla innych lekarzy”.

Życie człowieka jest bezcenne?

{flike} 

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN