Holokaust po retuszu nadal trwa

A jednak najbardziej przytłaczająca była dla mnie wtedy myśl o wielokrotnie liczniejszych, bezimiennych ofiarach współczesnego holokaustu... Dziś, pod nazwą wyboru, praw kobiet, planowania rodziny czy jeszcze innych haseł odbywa się ludobójstwo w formie, od jakiej zresztą słynny „pan z wąsem” zaczynał.

    Nie tak dawno, w październiku ubiegłego roku, byłam w Ziemi Świętej. Jednym ze zwiedzanych miejsc było Yad Vashem. Szczególnie wymowne było przechodzenie przez miejsce pamięci pomordowanych dzieci… Świeca, znak pamięci, odbijająca się na ścianach… Głos podający imię i wiek…

A jednak  najbardziej przytłaczająca była dla mnie wtedy myśl o wielokrotnie liczniejszych, bezimiennych ofiarach współczesnego holokaustu… Dziś, pod nazwą wyboru, praw kobiet, planowania rodziny czy jeszcze innych haseł odbywa się ludobójstwo w formie, od jakiej zresztą słynny „pan z wąsem” zaczynał.

Najbardziej niewinni i bezbronni ludzie, którym odmawia się z uporem (mimo wszelkich dowodów) człowieczeństwa, są na skalę milionów mordowani. Za co?.. Właśnie, czy ktoś umie to wyjaśnić? Co może uzasadniać odebranie życia człowiekowi? I kto ma prawo do decydowania, kto może żyć, a kto nie?

Użyte porównanie często budzi oburzenie (nawet gdy używał go św, Jan Paweł II). A przecież tak naprawdę zmieniły się tylko kryteria selekcji… Hitler chciał oczyścić kontynent z Żydów, aborterzy z niezaplanowanych, chorych, nadliczbowych (w Chinach), nielegalnie poczętych… Czy to faktycznie jest lepsze?

Jestem przekonana, że to tylko retusz, taka zmiana makijażu… Bez fundamentalnego (!) założenia, że każdy człowiek od swego poczęcia ma prawo do życia i przyrodzoną godność, zmiana rozmaitych wyjątków od tej zasady (raz rasa, raz sytuacja ekonomiczna…) bardzo łatwo zmierza do poszerzania grona „wyjętych spod prawa”, i w końcu można zapytać, kogo i na jakiej zasadzie takie prawo chroni… Pamiętajmy, Auschwitz, Treblinka, Majdanek też działały w majestacie prawa…

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/01/Malina-Świć.jpg[/author_image] [author_info]Malina Świć – publicystka oraz lekarz stażysta, w przyszłości pragnie specjalizować się w genetyce; Malina urodziła się z zespołem Turnera[/author_info] [/author]

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN