Szukaj
Close this search box.

Holandia: Downie, za dużo nas kosztujesz!

Jakiś czas temu Islandia pochwaliła się, że w ich kraju wyeliminowano zespół Downa. Okazało się jednak, że nikt nie wynalazł leku na tę chorobę. Takich ludzi po prostu z urzędu morduje się zanim się narodzą. Do eugenicznych krajów dołączyła Dania, która ma nadzieję za kilka lat osiągnąć ten sam "poziom".

Jakiś czas temu Islandia pochwaliła się, że w ich kraju wyeliminowano zespół Downa. Okazało się jednak, że nikt nie wynalazł leku na tę chorobę. Takich ludzi po prostu z urzędu morduje się zanim się narodzą. Do eugenicznych krajów dołączyła Dania, która ma nadzieję za kilka lat osiągnąć ten sam „poziom”.

W Holandii natomiast wyemitowano w publicznej telewizji film, w którym pracownik Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM), Lany Slobbe, tłumaczy Sjoerdowi, mężczyźnie z zespołem Downa, że takich jak on, nie opłaca się utrzymywać. „Taka opieka kosztuje nas 48 tysięcy rocznie.” – stwierdził. „Za jednego Downa?”- dopytał się drugi, stojący obok mężczyzna. Tak, za jednego Downa – potwierdził Lany. „Więc Sjoerd kosztuje nas, jako społeczeństwo, 48 tysięcy rocznie” – brnął w okrutną retorykę mężczyzna. Nie wyobrażam sobie, jak w tym momencie czuł się stojący obok Sjoerd.

W dalszej części rozmowy porównano tę liczbę do kosztu innych osób, nazywając je, w przeciwieństwie do Sjoerda, normalnymi. Osoby z zespołem Downa nie są dla aborcjonistów normalne. Sama na pikiecie, w Polsce, usłyszałam od starszego pana „Ma Pani dziecko? A jest normalne?”. Odczłowieczanie w środowiskach aborcyjnych jest modne. Naszemu niepełnosprawnemu wolontariuszowi zdarzyło się przeczytać chamskie słowa aborcjonistki, Blanki Rudy, a pod artykułem o Islandii wypowiadali się polscy zwolennicy aborcji, twierdząc że osoby niepełnosprawne nie powinny się rodzić.

„Więc można powiedzieć, że Sjoerd jest prawdopodobnie 10 razy droższy, niż my”. „You are an valuable man, Sjoerd”, zwrócono się do mężczyzny. Nie były to jednak słowa o wysokiej wartości mężczyzny z zespołem Downa jako człowieka, ale zarzut. „Nie spodziewałem się tego” – zdołał jedynie wydusić niepełnosprawny.

Film można obejrzeć tutaj. Jest on przerażający, ale nie ma w nim nic dziwnego. Zezwolenie na mordowanie osób niepełnosprawnych to jedynie wstęp do całkowitego odczłowieczenia takich osób. Dlatego tak ważny jest zakaz barbarzyńskiej aborcji eugenicznej.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/Karolina-Jurkowska.jpg[/author_image] [author_info]Karolina Jurkowska – wolontariuszka w Fundacji Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN