Historia reform społecznych #1

Masakry, których dopuszczali się na ludności Kongo belgijscy kolonizatorzy za czasów króla Belgii Leopolda II, długo były zamiatane pod dywan. Dopiero wynalezienie aparatu Kodak i odwaga ludzi, którzy postawili sobie za cel powstrzymanie tego ludobójstwa poprzez wyciągnięcie okrutnych zbrodni na światło dzienne zmieniło tę sytuację i pociągnęło za sobą zmianę świadomości "cywilizowanych" społeczeństw.

Na zdjęciu kongijski mężczyzna patrzy na odcięte stopę i dłoń swojej 5-letniej córeczki, która została zamordowana przez białych kolonizatorów z Anglo-Belgian India Rubber Company. 

Dziś te same metody – pokazywanie zdjęć ofiar ludobójstwa – stosowane są przez tych, którzy chcą wyciągnąć na światło dzienne zbrodnię aborcji i powstrzymać ją. Historia pokazuje, że to podejście jest skuteczne. Od naszej determinacji zależy, jak szybko aborcja zostanie zakazana, aby już żadne dziecko nie było zagrożone brutalnym morderstwem.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN